Williams sprzedany amerykańskiej grupie inwestycyjnej

Dorilton Capital ma zabezpieczyć długoterminową przyszłość zespołu w F1.
21.08.2010:43
Mateusz Szymkiewicz
3936wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams został sprzedany amerykańskiej grupie inwestycyjnej - Dorilton Capital.

Stajnia z Grove kilka tygodni przed startem sezonu 2020 ogłosiła rozpoczęcie formalnego procesu sprzedaży. Zespół znalazł się w poważnych tarapatach finansowych i jedyną formą ratunku było znalezienie nowego inwestora.

Jak potwierdzono, Williams stał się własnością amerykańskiego Dorilton Capital, na co jednomyślną zgodę wyraziła rada nadzorcza. Grupa inwestycyjna zadeklarowała, że nazwa zespołu będzie nadal wykorzystywana w Formule 1, natomiast siedzibą pozostanie brytyjskie Grove.

Przegląd strategiczny był użytecznym procesem, by uwiarygodnić i przedstawić wartość Formuły 1 oraz Williamsa - powiedziała Claire Williams, wiceszefowa zespołu. Doszliśmy do porozumienia i jesteśmy zachwyceni, że Dorilton zostało nowym właścicielem zespołu. Kiedy rozpoczynaliśmy proces, chcieliśmy znaleźć partnera, który podziela z nami pasję oraz wyznaje te same wartości, a także rozumie potencjał zespołu i jest gotowy odblokować jego moc.

Dokładnie to znaleźliśmy w Dorilton. Są to ludzie rozumiejący sport oraz wiedzący co należy zrobić, by odnieść sukces. Szanują oni dziedzictwo zespołu i zrobią wszystko co w ich mocy, by zapewnić mu w przyszłości sukcesy. Będzie to koniec ery Williamsa, w którym to rodzina jest jego właścicielem. Wiemy jednak, że zespół trafił w dobre ręce. Sprzedaż zapewni ekipie przetrwanie, ale co najważniejsze pomoże mu wrócić na ścieżkę sukcesów.

Jesteśmy niesamowicie wdzięczni Dorilton za ich wiarę w zespół i nie możemy się doczekać podjęcia z nimi współpracy. Chciałabym podziękować również zarządowi Williamsa, doradcom za ich pracę wykonaną w ostatnich miesiącach, a także pracownikom za okazaną lojalność.

Jesteśmy zachwyceni inwestując w Williamsa i jesteśmy niesamowicie podekscytowani perspektywami tego biznesu - dodał Matthew Savage, prezes Dorilton Capital. Wierzymy, że jesteśmy idealnymi partnerami dla firmy, ze względu na nasz elastyczny oraz cierpliwy styl inwestowania. Pozwoli to zespołowi w skupieniu się na powrocie do czołówki. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Williamsem, w celu przeprowadzenia szczegółowego przeglądu działalności, by ustalić obszary wymagające największych inwestycji. Doceniamy również światowej klasy obiekt w Grove i nie planujemy przeprowadzki zespołu.