Marko: Hulkenberg wyraził zainteresowanie miejscem w Red Bullu

Niemiec potwierdził, że pracuje nad powrotem do stawki F1 od 2021 roku.
24.08.2009:53
Mateusz Szymkiewicz
1667wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko ujawnił, że Nico Hulkenberg wyraził zainteresowanie objęciem posady w zespole Red Bull Racing.

Niemiec po utracie miejsca w Renault z końcem 2019 roku, aktualnie pozostaje bez stałego angażu. Hulkenberg miał jednak okazję przypomnieć o sobie podczas podwójnej rundy na Silverstone, gdzie w barwach Racing Point zastąpił Sergio Pereza z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa.

33-latek niemal od razu prezentował konkurencyjne tempo, natomiast do Grand Prix Siedemdziesięciolecia ruszał z trzeciego pola. Hulkenberg ma obecnie pracować nad powrotem do stawki od sezonu 2021 i głównie łączy się go z zespołami Haas oraz Alfa Romeo. Mimo to Helmut Marko z Red Bulla potwierdził, że ma za sobą rozmowę z niemieckim kierowcą. Zdaniem wielu, mógłby on zostać następcą słabo spisującego się Alexandra Albona.

Nico przedstawił mi sprawę jasno, że pozostaje dostępny przed kolejnym sezonem - powiedział 77-latek, który pełni funkcję doradcy czterokrotnych mistrzów świata. Nie oznacza to jednak, że będzie ścigał się dla Red Bulla. Gdyby do naszego zespołu miał trafić każdy kierowca, którego chwaliłem za dobre wyniki, wówczas musielibyśmy mieć dziesięć samochodów.

Po udanych występach na Silverstone, zainteresowanie Hulkenbergiem w roli trzeciego kierowcy wyraził Mercedes. Mimo to 33-latek postanowił odrzucić możliwość pozostania w padoku Formuły 1 w roli rezerwowego.

Nie widzę siebie w roli rezerwowego kierowcy. Siedziałem w samochodzie wyścigowym przez ostatnie dziesięć lat, więc zaakceptowanie tej funkcji bez perspektywy regularnego zasiadania w kokpicie, nie ma dla mnie większego sensu. Oczywiście, w dobie pandemii zawsze coś może się wydarzyć, ale nie zakładam tego. Pozostanę przygotowany fizycznie, choć mam wątpliwości, czy będę potrzebny w każdy weekend. Pracuję nad swoim powrotem od 2021 roku - powiedział Nico Hulkenberg dla Sport1.