Motorsport.com: Haas chce zatrudnić Hulkenberga na sezon 2021

Zespół ma monitorować również sytuację Pereza, nie wykluczając całkowitej wymiany składu.
26.08.2021:27
Mateusz Szymkiewicz
1869wyświetlenia


Roberto Chinchero z włoskiego Motorsport.com informuje, że zespół Haas jest zdecydowany na zatrudnienie Nico Hulkenberga od sezonu 2021.

Niemiec wypadł z tegorocznej stawki Formuły 1, po tym, jak zespół Renault zdecydował się na zatrudnienie w jego miejsce Estebana Ocona. 33-latek powrócił jednak na podwójną rundę na Silverstone, gdzie w barwach Racing Point zastąpił Sergio Pereza z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Hulkenberg zaimponował szczególnie podczas drugiego występu, kwalifikując się na trzecim polu.

Według włoskiego Motorsport.com, mocną formę 33-latka miało odnotować kilku szefów zespołów, a w szczególności Gene Haas. Amerykanin, który przed kilkoma dniami podpisał nowe Porozumienie Concorde, ma być gotowy na zmiany w składzie kierowców przed sezonem 2021.

Plotki z Barcelony miały głosić, że Nico Hulkenberg jest już pewny startów w przyszłym roku w Formule 1. Uważa się, że Niemiec jest bardzo blisko kontraktu z ekipą Haas, gdzie zastąpiłby Romaina Grosjeana. Szefostwo stajni z Kannapolis chce tradycyjnie oprzeć swoją działalność w Formule 1 na kierowcy z dużym doświadczeniem.

W kontekście Kevina Magnussena wiele wskazuje na to, że jego przyszłość w Haasie będzie uzależniona od sytuacji Sergio Pereza w Racing Point. Spekuluje się, że Meksykanin może stracić miejsce w zespole na rzecz Sebastiana Vettela. W tej sytuacji jego jedynymi realnymi opcjami na pozostanie w Formule 1 będą Haas oraz Alfa Romeo. Na niekorzyść Magnussena ma przemawiać również fakt, że od 2017 roku pozostaje w konflikcie z Hulkenbergiem.