Williams: Dorilton proponowało mi dalsze kierowanie zespołem

Brytyjka odrzuciła ofertę, ale pomoże nowym właścicielom w faktycznym przejęciu teamu.
05.09.2011:18
Nataniel Piórkowski
548wyświetlenia
Embed from Getty Images

Claire Williams potwierdziła, że Dorilton złożyło jej ofertę kierowania ekipą Williamsa.

Córka Sir Franka zdecydowała się jednak na odrzucenie propozycji. Brytyjka dała jednak jasno do zrozumienia, że przez kolejne tygodnie będzie pomagała nowym właścicielom w ocenie możliwości inwestycyjnych oraz przekaże im wszelkie informacje niezbędne do prowadzenia zespołu F1.

Na Spa przewijało się wiele plotek na temat mojej przyszłości w zespole. Chciałabym tylko wyjaśnić, że Dorilton chciało, abym została. To była wyłącznie moja decyzja. Czułam, że odejście jest najlepszym wyborem.

Brytyjka dodała, że Williams wkracza teraz w okres przejściowy. To oczywiście mój ostatni wyścigowy weekend, ale przez kilka kolejnych tygodni będę pracowała nad przekazaniem zespołu Dorilton. Chcę porozmawiać z nimi o ekipie i wewnętrznych działaniach. Chciałabym przekazać im wiedzę, której potrzebują.

Oczywiście są już teraz zaangażowani w biznes, przeprowadzają swoją analizę, sprawdzają możliwości i zastanawiają się, jakie mają opcje zainwestowania w firmę. Przez najbliższe tygodnie będę im w tym pomagała i doradzała.