Simon Roberts mianowany pełniącym obowiązki szefa Williamsa

Brytyjczyk dołączył w tym roku do stajni z Grove po odejściu z McLarena.
08.09.2014:22
Nataniel Piórkowski
2399wyświetlenia


Simon Roberts będzie pełnił obowiązki szefa Williams Racing w okresie przejściowym po ogłoszeniu rezygnacji Claire Williams ze stanowiska wiceszefowej stajni z Grove.

Roberts dołączył do brytyjskiej ekipy na początku tego roku, jako dyrektor zarządzający projektem F1. Wcześniej przez olbrzymią część swojej dotychczasowej kariery w sportach motorowych był związany z teamem McLarena.

W 2003 roku Roberts rozpoczął pracę w stajni Rona Dennisa jako dyrektor operacyjny i generalny. Sześć lat później Brytyjczyk został oddelegowany do pracy z Force India jako dyrektor operacyjny.

W 2010 Roberts powrócił do McLarena jako dyrektor operacyjny i członek zespołu wykonawczego. Przed sezonem 2017 roku zakres jego obowiązków został poszerzony o nadzorowanie prac inżynieryjnych oraz operacji prowadzonych w fabryce.

To ekscytujący czas dla zespołu. Otwieramy nową erę w historii Williamsa. Cieszę się mogąc odgrywać rolę w tym projekcie - powiedział Roberts. Z niecierpliwością czekam na wyzwania, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Chcemy, aby zespół powrócił na czoło stawki.

We wtorek przed południem Williams ogłosił także, że po zakończeniu okresu przejściowego związanego z przejęciem zespołu przez Dorilton, ze stanowiska dyrektora generalnego firmy ustąpi Mike O'Driscoll.

Bycie częścią tego wspaniałego zespołu było i w dalszym ciągu jest dla mnie wielkim przywilejem. Jestem dumny z tego, iż mogłem odegrać swoją rolę w zapewnieniu Williamsowi stabilnej przyszłości - powiedział O'Driscoll.

Nie mogę się już doczekać bliskiej współpracy z Matthew [Savage'em - dyrektorem Dorilton] i jego ekipą, aby zapewnić płynne przejście i najlepszą możliwą trajektorię dla przyszłości zespołu.