Arabia Saudyjska bliska miejsca w kalendarzu F1 na 2021 rok

RaceFans.net informuje, że areną zmagań będzie uliczny tor w Dżedda.
23.09.2008:53
Mateusz Szymkiewicz
1563wyświetlenia
Embed from Getty Images

RaceFans.net informuje, że Arabia Saudyjska jest bliska otrzymania miejsca w kalendarzu Formuły 1 na sezon 2021.

O organizacji wyścigu w Królestwie spekuluje się od wielu miesięcy. Początkowo uważano, że Grand Prix Formuły 1 może odbywać się w Rijadzie, natomiast teraz niemal pewne jest, iż areną zmagań będzie uliczna pętla w drugim największym mieście Dżedda.

Pierwotny plan zakładał, że tylko pierwsza edycja Grand Prix Arabii Saudyjskiej zostanie rozegrane w Dżedda. Na kolejne lata wyścig miałby zostać przeniesiony w okolice parku rozrywki Qiddiya, jednakże opóźnienia w jego budowie wywołane pandemią koronawirusa, zmuszą organizatora do pozostania na ulicznym obiekcie.

Według RaceFans.net, Arabia Saudyjska dołączy do kalendarza już od sezonu 2021. Nowy wyścig prawdopodobnie będzie jednym z ostatnich w harmonogramie, otrzymując miejsce w bliskim sąsiedztwie z Abu Zabi. Wyścig w Dżedda będzie efektem współpracy Formuły 1 z Aramco, które od tego roku jest strategicznym sponsorem serii. Saudyjski koncern petrochemiczny był tytularnym sponsorem Grand Prix Węgier oraz Hiszpanii, a podobną rolę odegra jeszcze na Nurburgringu.

Aktualnie Arabia Saudyjska organizuje rundę Formuły E w Ad-Dirijja, a od 2020 roku posiada prawa do Rajdu Dakar.