Steiner: Zatrudnienie Pereza nie jest dla nas oczywiste

Szef Haasa nie wyklucza, że jedno z miejsc na sezon 2021 otrzyma junior Ferrari.
25.09.2009:42
Mateusz Szymkiewicz
547wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Gunther Steiner, przyznał, że zatrudnienie Sergio Pereza nie jest oczywistością dla jego zespołu.

Od kilku miesięcy ze stajnią z Kannapolis łączony jest 30-latek, a spekulacje nabrały na sile po komunikacie sprzed Grand Prix Toskanii, kiedy to ogłoszono odejście kierowcy z Racing Point. Według informacji z padoku, Perez mógł już podpisać wstępne porozumienie z Haasem.

W zupełnie innym tonie wypowiedział się jednak szef amerykańskiego zespołu, który stwierdził, że dysponuje zbyt wieloma opcjami na rynku, by wskazać zdecydowanych faworytów do miejsc na sezon 2021. W tej chwili nic nie jest oczywiste, ponieważ mamy tak dużo opcji. Należy podjąć najlepszą decyzję dla zespołu w średnim oraz dłuższym okresie, nie tylko najbliższym. Nie mamy problemu z tym, by nasz wybór okazał się najlepszy już teraz, ale musimy ustalić, gdzie chcemy znaleźć się w przyszłości.

Nie chcemy zarobić szybkich pieniędzy już na następny rok. Z tym akurat nie mamy problemu. Musimy ustalić, gdzie możemy być lepsi. Jak możemy wydobyć wszystko co najlepsze z zespołu? Jak możemy wrócić do naszego poziomu osiągów z 2018 roku, a nawet się poprawić? Limity budżetowe tworzą większe możliwości, podobnie jak nowy regulamin na sezon 2022. Z pewnością, Checo to dobry kierowca, nigdy nie miałem wobec niego wątpliwości. Ale czy jest najlepszy w dłuższej perspektywie? Tego nie wiem. O tym zamierzamy dyskutować, więc decyzja nie jest tak oczywista, jak mogłoby to wyglądać - powiedział Gunther Steiner.

Włoch dodał, że Haas bierze pod uwagę możliwość zatrudnienia debiutanta i spogląda w tym kierunku na Akademię Ferrari. Tak może być, ale nie mam jeszcze pewności. Bardziej to będzie zależało od Ferrari, jeżeli poproszą nas o pomoc. Już w tym roku mogliśmy na nich liczyć, ponieważ mieliśmy problemy spowodowane pandemią koronawirusa. Jesteśmy gotowi odwdzięczyć się. Jeżeli nas tylko poproszą, co najmniej otwarcie o tym porozmawiamy.