Vasseur nie potwierdza plotek o nowej umowie z Raikkonenem

Szef Alfy podkreślił jednak, że pierwszeństwo w rozmowach mają obecni kierowcy.
30.09.2009:54
Mateusz Szymkiewicz
596wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur nie potwierdza informacji, jakoby Alfa Romeo przedłużyła już kontrakt z Kimim Raikkonenem na sezon 2021.

Według plotek z ostatnich tygodni, Fin zdecydował się kontynuować starty w Formule 1 i miał już nawet podpisać nową umowę ze stajnią z Hinwil. Mimo to obie strony postanowiły zdecydowanie temu zaprzeczyć, twierdząc, iż kwestia przyszłorocznych planów pozostaje otwarta.

Czy czytałem już plotki, że Kimi podpisał z nami kontrakt? Pewnie! - powiedział Frederic Vasseur, szef Alfy Romeo. Mimo to dwa tygodnie temu pisano o Hulkenbergu, trzy tygodnie temu naszym kierowcą miał zostać Perez, a w ostatni weekend mowa była o Vettelu. Dziennikarze piszą co chcą i tak czy inaczej nie będzie to miało wpływu na moją decyzję. Nie ma żadnych ostatecznych terminów. Będziemy rozmawiali z Kimim w najbliższych tygodniach i zobaczymy jaki wspólny krok możemy jeszcze zrobić.

Francuz potwierdził, że w kwestii drugiego kokpitu na sezon 2021 ostatnie słowo będzie miało Ferrari. Jeśli chodzi o drugą posadę, będziemy mieli rozmowy z Ferrari i decyzja zostanie podjęta w kolejnych miesiącach. Jest dostępnych wielu dobrych kierowców, ale przede wszystkim chcemy omówić wszystko z chłopakami, którzy już teraz są w ekipie. Pomimo trudnej pierwszej połowy sezonu, wykonali bardzo dobrą pracę zespołową, co jest dla mnie ważne.