Jos Verstappen: Red Bull musi mieć konkurencyjny bolid w sezonie 2021

Ojciec Maksa przyznał, że jest rozczarowany obecnym położeniem zespołu.
08.10.2010:19
Mateusz Szymkiewicz
827wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jos Verstappen uważa, że Red Bull może mieć powody do zmartwień, jeżeli jego syn Max nie otrzyma konkurencyjnego samochodu w sezonie 2021.

W zeszłym tygodniu odejście z Formuły 1 z końcem 2021 roku ogłosiła Honda. Uważa się, że kontrakt Maksa Verstappena z Red Bullem posiada klauzulę, zezwalającą mu na wcześniejsze odejście, jeżeli zespół będzie pozbawiony układów napędowych japońskiego producenta.

Informację tę zdementował szef stajni z Milton Keynes - Christian Horner, jednakże Jos Verstappen sugeruje, iż coś może być na rzeczy. Helmut może mówić co tylko chce, ale nie widzę, by jego obietnice spełniały się i jestem rozczarowany. Szczególnie byłem zasmucony startem sezonu. Zdałem sobie wtedy sprawę z realnej sytuacji. Co mogę powiedzieć? Jesteśmy zbyt wolni. Chcemy zostać mistrzami świata, ale to się nie wydarzy w tym roku. Przynajmniej nie z tym samochodem. Nie mamy szans. Musimy to zaakceptować, ale nie tego oczekujemy.

Jestem zaskoczony, że strata Red Bulla jest aż tak duża. Mercedes wygrywa dzięki ludziom, którzy tworzą ten zespół. Być może Red Bull powinien lepiej zorganizować swoją ekipę, spróbować zdiagnozować źródło problemów i popracować nad tym. Koniec końców najważniejsze są czasy okrążeń, a kiedy na nie patrzymy, to są one rozczarowaniem. Poczekamy i zobaczymy co się stanie. Nie musimy komunikować się na zewnątrz, ale nadszedł czas, by Red Bull wreszcie przygotował samochód zdolny do walki o mistrzostwa. Jeżeli Max będzie miał taki za rok, nie będzie żadnych powodów do zmartwień - powiedział 48-latek.

Helmut Marko zapytany przez Auto Motor und Sport o postępy Hondy przed sezonem 2021, a także sytuację Maksa Verstappena, odpowiedział: Honda zbuduje nowy silnik na 2021 rok. Powinniśmy w ten sposób poprawić pewne niedociągnięcia względem Mercedesa. Max ma zapewniony w kontrakcie konkurencyjny silnik, lecz takie jest również nasze założenie. Bez jednostki umożliwiającej nam zdobycie mistrzostwa świata, cały projekt nie ma dla nas sensu.