Ekstra Bladet: Haas potwierdzi Mazepina i Schumachera w Portimao

Romain Grosjean i Kevin Magnussen mieli już usłyszeć, że z końcem roku opuszczą zespół.
21.10.2009:58
Mateusz Szymkiewicz
1547wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gazeta Ekstra Bladet informuje, że przed startem Grand Prix Portugalii zespół Haas potwierdzi skład kierowców na sezon 2021.

Według duńskiej publikacji oraz La Gazzetta dello Sport, stajnia z Kannapolis miała już powiadomić Romaina Grosjeana i Kevina Magnussena o zakończeniu współpracy z końcem roku. Ich następcami mają być Nikita Mazepin oraz Mick Schumacher, obecnie rywalizujący w Formule 2.

Potwierdzenie kontraktów z Rosjaninem oraz Niemcem ma nastąpić przed rozpoczęciem weekendu w Portimao. Niewykluczone, że krótko po Haasie zespół Alfy Romeo ogłosi pozostanie Kimiego Raikkonena oraz Antonio Giovinazziego. Ferrari miało docenić ostatnią zwyżkę formy Włocha i zatrzyma go w stajni z Hinwil już na trzeci rok.

Ekstra Bladet dodaje, że ekipa Haas nigdy nie brała pod uwagę kandydatur Nico Hulkenberga oraz Sergio Pereza. Jedyną opcją Niemca na powrót do stawki Formuły 1 ma być Red Bull, natomiast Meksykanin ma prowadzić rozmowy z Williamsem. 30-latek łączony jest z kokpitem George'a Russella, jednakże stajnia z Grove odmówiła komentowania plotek.