Verstappen: Hulkenberg byłby dobrym partnerem z zespołu

Holender docenia występ 33-latka w ostatnim wyścigu na Nurburgringu.
23.10.2009:24
Mateusz Szymkiewicz
1004wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że Nico Hulkenberg byłby dobrym zespołowym partnerem w Red Bullu.

Stajnia z Milton Keynes ocenia swoje przyszłoroczne opcje, ze względu na rozczarowujące osiągi Alexandra Albona. Tajlandczyk jest wspierany przez szefostwo ekipy, a także uważany za faworyta do dalszych startów, jeżeli poprawi swoją formę.

W innym wypadku ekipa rozejrzy się za kierowcami spoza juniorskiego programu i jak ujawnił Helmut Marko, w tym gronie znajdują się Sergio Perez oraz Nico Hulkenberg. Szczególnie Niemiec jest łączony z miejscem u boku Verstappena, którego zapytano o tę kwestię na torze Algarve. To nie jest mój problem. Nie widzę powodów, by odpowiadać na takie pytania. Oczywiście, nie mogę zbyt wiele mówić, ale Nico to wspaniały kierowca. Jego osiągnięcie na Nurburgringu było naprawdę niezłe. Uważam, że byłby dobrym zespołowym partnerem. Mimo to jeszcze raz, to nie zależy ode mnie - powiedział Holender.

Helmut Marko dodał, że dla Red Bulla jest istotne, by drugi kierowca wywierał presję na Verstappenie. Naszym celem na następny rok jest walka o mistrzostwa. Jeżeli Verstappen nie będzie naciskany, nie dowiemy się jakie są limity samochodu.