Wolff: Verstappen nie jest opcją dla Mercedesa

Austriak chce uniknąć powtórki sytuacji z czasów, gdy dla zespołu startował Nico Rosberg.
12.11.2009:04
Mateusz Szymkiewicz
919wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff wykluczył zatrudnienie Maksa Verstappena przez Mercedesa, chcąc uniknąć ponownej wewnętrznej rywalizacji.

Holender wielokrotnie był łączony ze stajnią z Brackley i plotki dotyczące jego potencjalnego transferu wróciły przy okazji decyzji Hondy o wycofaniu się z Formuły 1 po 2021 roku. Kontrakt Verstappena z Red Bullem ma zawierać klauzulę, która umożliwia mu przedwczesne opuszczenie ekipy wraz z odejściem japońskiego producenta.

Max nie jest opcją dla Mercedesa - powiedział Toto Wolff dla telewizji ORF. Jego obecność mogłaby stworzyć niepotrzebne «Gwiezdne Wojny», co na szczęście nigdy nie wydarzyło się z Valtterim.

Szef Mercedesa dodał, że tworząc skład kierowców chce uniknąć sytuacji z czasów, gdy partnerem Lewisa Hamiltona był Nico Rosberg. Prawdopodobnie nigdy nie zrozumiemy co dokładnie wydarzyło się między Nico a Lewisem. Mogliśmy dostrzec, jak ich przyjaźń zamieniła się w rywalizację, a potem we wrogość. To była trudna do zrozumienia dynamika, a sama sytuacja była skomplikowana w zarządzaniu. W trakcie spotkań wewnątrz zespołu pojawiło się tak dużo negatywnej energii, że doszliśmy do punktu, w którym było to nie do zaakceptowania i należało podjąć kroki.