Giovinazzi: Raikkonen wciąż jest jednym z najlepszych kierowców w F1

Włoch docenia możliwość startów u boku 41-latka w Alfie Romeo.
24.11.2008:55
Mateusz Szymkiewicz
508wyświetlenia
Embed from Getty Images

Antonio Giovinazzi uważa, że Kimi Raikkonen wciąż jest jednym z najlepszych kierowców w stawce Formuły 1.

Przed kilkoma tygodniami Włoch oraz Fin otrzymali nowe kontrakty od Alfy Romeo i w sezonie 2021 po raz trzeci z rzędu utworzą skład kierowców stajni z Hinwil. Aktualnie Giovinazzi i Raikkonen mają w swoim dorobku po cztery punkty i jak przyznał pierwszy z nich, wewnętrzny pojedynek jest o wiele trudniejszy niż może się wydawać.

Kimi wciąż jest jednym z najlepszych kierowców w stawce - powiedział Antonio Giovinazzi. Jeżeli chcesz go pokonać, wszystko musi pójść po twojej myśli. Jest nie tylko ekstremalnie szybki, ale również ma wielkie doświadczenie. Kimi jest dla mnie perfekcyjnym punktem odniesienia, ponieważ wiem, jak mocne muszę zaprezentować osiągi, by pozostawić go za sobą. Potrafię to robić, co nie tylko mnie satysfakcjonuje, ale również pomaga mi w karierze. Dostrzegam wzrost mojej krzywej rozwoju po każdym wyścigu.

26-latek zapytany również, czy świadomość pozostania w zespole na kolejny rok przekłada się na jego postawę na torze, odpowiedział: Oczywiście, odgrywa to pewną rolę. Kiedy tusz zasycha na papierze, możesz pozwolić sobie na głębszy oddech. Nie wydaje mi się jednak, bym od tego po prostu został lepszym kierowcą.