Magnussen bliski startów w IMSA WeatherTech Championship

Duńczyk miał porozumieć się z zespołem Chipa Ganassiego przed sezonem 2021.
26.11.2010:52
Mateusz Szymkiewicz
878wyświetlenia
Embed from Getty Images

Motorsport.com informuje, że Kevin Magnussen ma dołączyć do Chip Ganassi Racing na sezon 2021 IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

28-latek z końcem roku pożegna się z zespołem Haasa i niemal na pewno wypadnie ze stawki Formuły 1. Od kilku tygodni Duńczyk ma pracować nad nowym programem startów i głównie łączono go z wyjazdem za Ocean. Zwolennikiem tego kierunku miał być ojciec Kevina - Jan Magnussen, rywalizujący od wielu lat w Stanach Zjednoczonych.

Początkowo Magnussen miał rozważać starty w WEC lub IndyCar, jednakże Długodystansowe Mistrzostwa Świata wkraczają w przejściowy sezon przed debiutem hipersamochodów. Z kolei w IndyCar większość czołowych zespołów ma już obsadzone kokpity, podczas gdy reszta stawki oczekuje kilkumilionowego wsparcia finansowego.

Osobisty sponsor 28-latka - firma odzieżowa Jack&Jones, ma minimalny udział w amerykańskim rynku, natomiast jej macierzysta marka Bestseller z Kanady, latem ogłosiła upadłość. Tym samym Magnussen był zmuszony poszukać nowych opcji i wiele wskazuje na to, że w sezonie 2021 dołączy do WeatherTech Championship z powracającą ekipą Chipa Ganassiego. Amerykanin przez siedem lat obsługiwał program Forda GT, natomiast od przyszłego roku jego zespół ma korzystać z Cadillaca DPi-V.R.

Na partnera Duńczyka typowany jest Renger van der Zande, z kolei podczas Daytony, Sebring, Watkins Glen 6H oraz Petit Le Mans, do składu ma dołączyć również Scott Dixon.