Ocon: Nie boję się wewnętrznej rywalizacji z Alonso

Francuz był pytany o pojedynek 39-latka z ostatnim partnerem Stoffelem Vandoorne'em.
11.12.2009:41
Mateusz Szymkiewicz
581wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon deklaruje, że nie obawia się zespołowego pojedynku z Fernando Alonso w sezonie 2021.

Hiszpan zastąpi w Alpine Daniela Ricciardo, który zdecydował się na podpisanie kontraktu z McLarenem. 39-latek posiada reputację kierowcy trudnego we współpracy, a także bezlitosnego dla partnerów z ekipy. Bardzo dotkliwej porażki z Alonso doznał Stoffel Vandoorne, który jako ostatni dzielił z nim garaż i przegrał wszystkie sesje kwalifikacyjne.

Esteban Ocon zapytany o pojedynek Belga z Alonso w sezonie 2018, odpowiedział: Nie jestem Vandoorne'em. Nie wiem co wydarzyło się w McLarenie, ale Fernando to ekstremalnie utalentowany kierowca, który będzie bardzo trudny do pokonania. Mimo to uważam rywalizację w jednym z zespole z Danielem lub Fernando jako dobrą rzecz dla mnie. Nie boję się. Gdybym obawiał się Fernando, odszedłbym z Formuły 1.

Ocon dodał, że obecność Alonso w Renault już w sezonie 2020 jest cenna dla zespołu. Dobrze jest mieć trzecią opinię. Świetnie się dogadujemy, wymieniamy sporo wiadomości i wspólnie bierzemy udział w wielu technicznych odprawach. Jeśli chodzi o to, o co mnie pyta, to lepiej z nim o tym porozmawiać, choć w jego przypadku to normalne, ponieważ ma sporo do odkrycia. Mimo to jestem przekonany, że wsiadając do samochodu od samego początku będzie gotowy.