Verstappen: Zrobiliśmy wszystko, co trzeba było

Kierowca Red Bulla mógł świętować pewne zwycięstwo na zakończenie sezonu.
13.12.2016:51
Nataniel Piórkowski
779wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że Red Bull nie popełnił ani jednego błędu w trakcie wyścigu o Grand Prix Abu Zabi, dzięki czemu mógł świętować przekonujące zwycięstwo na zakończenie sezonu.

Verstappen obronił pozycję lidera po starcie z pole position i nawet przez chwilę nie znajdował się pod presją ze strony jadących za nim kierowców Mercedesa.

To była prawdziwa przyjemność. Czułem to już wczoraj. Dzisiaj mieliśmy dobry start. Później trzeba było dbać o opony, ale bolid miał naprawdę dobry balans. Ogólnie zrobiliśmy wszystko tak, jak trzeba. Myślę, że kiedy startujesz z przodu możesz nieco bardziej kontrolować tempo, co na pewno ułatwia trochę życie.

Red Bull wykorzystał wczesną neutralizację, ściągając Verstappena na postój w trakcie którego otrzymał on do swojego bolidu twarde opony. Holender musiał na nich przejechać 44 okrążenia, utrzymując za swoimi plecami Bottasa i Hamiltona.

Chociaż Holender obawiał się o stan ogumienia pod koniec zawodów, to jednak bez większych problemów kontrolował bezpieczną przewagę nad duetem Srebrnych Strzał.

Zorientowałem się, że zaczynają lekko tracić tempo, więc później było już trochę prościej. Musiałem uporać się z wolniejszymi bolidami i dublowanym kierowcami, ale ogólnie pojechaliśmy bardzo mocny wyścig dla zespołu.