Marko potwierdza rozmowy Red Bulla z Porsche

Uważa się, że Grupa Volkswagen jest zainteresowana nowymi silnikami na sezon 2025.
11.03.2110:39
Mateusz Szymkiewicz
1232wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził rozmowy Red Bulla z Porsche, które rzekomo jest zainteresowane nową formułą silnikową szykowaną na sezon 2025.

W ostatnich tygodniach po raz kolejny pojawiły się informacje o zamiarach dołączenia Grupy Volkswagen do stawki Formuły 1. W kontekście współpracy z niemieckim koncernem wymieniano Red Bulla i jak potwierdził konsultant ekipy, aktualnie część rozmów z producentami dotyczy 2022 roku, jednakże w grę wchodzi również partnerstwo po zmianie obecnych regulacji.

Rozmawiamy ze sobą [z Porsche]. Mimo to nic nie jest ustalone - powiedział Helmut Marko dla ServusTV. Jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach, ale nie jest tajemnicą, że w przeszłości rozmawialiśmy z różnymi producentami. Jesteśmy otwarci na nowych partnerów. Mimo to potrafimy sobie wyobrazić, że budujemy nowy silnik w ramach nowych przepisów bez wsparcia koncernu samochodowego. Odwrotny scenariusz byłby jednak dla nas idealny.

Telewizja Sport1 kontaktując się z rzecznikiem Porsche w sprawie informacji o rozmowach z Red Bullem, nie otrzymała odpowiedzi. Niemiecki nadawca zwraca jednak uwagę na bliskie relacje Helmuta Marko z czołowymi postaciami Grupy Volkswagen, jak Fritz Enzinger, Herbert Diess czy Wolfgang Porsche.