Arabia Saudyjska zaprezentowała pętlę toru Formuły 1

Obiekt w Dżudda będzie składał się z dwudziestu siedmiu zakrętów.
18.03.2110:35
Mateusz Szymkiewicz
2935wyświetlenia


Arabia Saudyjska zaprezentowała pętlę ulicznego toru w Dżudda, który ugości przedostatnią rundę tegorocznego sezonu Formuły 1.

Obiekt będzie drugim najdłuższym w F1 po Spa-Francorchamps, licząc 6175 metrów. Średnia prędkość okrążenia składającego się z dwudziestu siedmiu zakrętów ma wynosić 250 kilometrów na godzinę, co będzie drugim najwyższym wynikiem w całym kalendarzu.

Na torze będą wyznaczone trzy strefy DRS, natomiast sam wyścig o Grand Prix Arabii Saudyjskiej zostanie rozegrany w nocy przy sztucznym oświetleniu. Na lokalizację toru wybrano obszar Corniche wzdłuż Morza Czerwonego, który stanowi największą atrakcję Dżudda.

Moment ogłoszenia szczegółów nowego toru zawsze jest ekscytujący i nie inaczej jest w przypadku Jeddah Street Circuit - powiedział Ross Brawn, dyrektor Formuły 1 do spraw sportowych. Bardzo blisko współpracowaliśmy z promotorem oraz zespołem Tilke, by zapewnić tor stanowiący wyzwanie dla kierowców, a także gwarantujący ekscytujące wyścigi koło w koło. Projekt reprezentuje wszystko najlepsze co mogą dostarczyć współczesne tory uliczne. Zalicza się do nich szybkie sektory, które stworzą wiele możliwości do ataku. Sama lokalizacja jest niesamowita, tuż przy Morzu Czerwonym. Nie możemy się już doczekać, aż w grudniu ujrzymy tam samochody.