Domenicali: Wyścigi w Austin i Miami zostaną od siebie oddzielone

Pomiędzy amerykańskimi eliminacjami ma być kilka miesięcy odstępu.
21.04.2118:45
Maciej Wróbel
716wyświetlenia
Embed from Getty Images

Stefano Domenicali ujawnił, że w 2022 roku wyścigi w Stanach Zjednoczonych będą mieć miejsce w zupełnie różnych częściach sezonu.

Podczas weekendu wyścigowego na torze Imola władze F1 oficjalnie potwierdziły podpisanie umowy na organizację ulicznego Grand Prix Miami począwszy od sezonu 2022. Po raz ostatni dwa Grand Prix w Stanach Zjednoczonych odbyły się w sezonie 1984, kiedy to kierowcy F1 ścigali się na ulicach Detroit oraz Dallas.

Jak zdradził szef Formuły 1, Stefano Domenicali, wyścigi w Miami i Austin zostaną oddzielone od siebie w przyszłorocznym kalendarzu. Grand Prix Miami zostanie umieszczone w drugim kwartale przyszłego roku - powiedział Domenicali.

Zawsze powtarzaliśmy, że Stany Zjednoczone są kluczowym rynkiem dla rozwoju naszej działalności. Jest wiele możliwości do wykorzystania, a posiadanie dwóch wyścigów w Stanach to właściwy kierunek dla naszej strategii na przyszłość.

Prawdopodobne jest zatem, iż Grand Prix Miami odbędzie się tuż po wyścigu w Kanadzie. Ponadto, jak donosi Le Journal de Montreal, wyścig na Florydzie ma mieć miejsce w lipcu, tuż po wyścigu w Montrealu.

Tegoroczne Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze w Austin zaplanowane jest na 24 października. Stefano Domenicali zasugerował, że wyścig ten najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym roku w podobnym terminie. Oddzielimy je od siebie, aby zachowały dla siebie odpowiednią przestrzeń. To naprawdę ważne.

Jako Formuła 1 jesteśmy dumni, ponieważ po trudnym roku 2020 i wyzwaniach, z jakimi mierzymy się w roku 2021, spoglądamy w przyszłość z optymizmem. Kładziemy podwaliny pod niesamowitą przyszłość dla Formuły 1 - dodał Włoch.