Lando Norris podpisał nową umowę z McLarenem

Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe sezony.
19.05.2110:09
Nataniel Piórkowski
2463wyświetlenia


McLaren ogłosił podpisanie nowej, wieloletniej umowy z Lando Norrisem.

Norris jest związany z zespołem od 2017 roku. Początkowo odpowiadał za realizację programów w symulatorze. W 2018 roku awansował na stanowisko kierowcy testowego i rezerwowego a od 2019 roku pełni obowiązki kierowcy wyścigowego.

Ogłoszenie nowej umowy Brytyjczyka sprawia, że McLaren zachowa w najbliższych latach niezmienny skład zawodników. Daniel Ricciardo, który w tym roku dołączył do stajni z Woking, także dysponuje wieloletnim kontraktem.

Jestem bardzo zadowolony z podpisania nowej umowy, która będzie obowiązywać od 2022 roku - podkreśla Norris. Będąc w tym zespole od niemal pięciu lat, czuję się już częścią rodziny i nie wyobrażam sobie rozpoczęcia kolejnej fazy kariery w innym miejscu. McLaren zapewniał mi olbrzymie wsparcie w seriach juniorskich. Nauka i rozwój sprawiają mi tutaj olbrzymią przyjemność.

Moje oddanie dla McLarena jest oczywiste. Moim celem jest wygrywanie wyścigów i zostanie mistrzem świata F1. Chcę dokonać tego właśnie z tym zespołem. Od kiedy dołączyłem do teamu w 2017 roku konsekwentnie dokonujemy postępów i dzielimy wspólne ambicje na przyszłość.

Pragnę podziękować Zakowi [Brownowi - dyrektorowi generalnemu McLarena] i Andreasowi za zaufanie, jakie okazywali mi od samego początku. Chcę także wyrazić wdzięczność całemu zespołowi, za zagwarantowanie mi tak silnego środowiska, w którym mogę kontynuować swoją karierę. Przeżyliśmy już wspólnie kilka niesamowitych chwil, których nigdy nie zapomnę - mamy dwa podia i trzecie miejsce w mistrzostwach. Razem z Danielem i resztą teamu nie mogę się już doczekać jeszcze większych sukcesów w nadchodzących latach.

Nasza decyzja w sprawie potwierdzenia długoterminowej przyszłości Lando w McLarenie była bardzo prosta - zaznacza z kolei szef teamu, Andreas Seidl. Od czasu swego debiutu Lando imponuje osiągami a jego rozwój w roli kierowcy jest bardzo wyraźny. Podobnie jak Lando, my także mamy duże ambicje związane z naszą wspólną przyszłością i cieszę się, że kontynuujemy tę podróż - tak z perspektywy Lando jak i naszego zespołu.

W osobach Lando i Daniela mamy niezwykle utalentowanych i ekscytujących kierowców. Ten komunikat jest mocnym sygnałem naszego zaangażowania w pisanie kolejnego rozdziału w historii McLarena, począwszy od 2022 roku.