Hamilton: Zdobycie drugiego miejsca to monumentalne osiągnięcie

"Nawet nie potraficie sobie wyobrazić, z jak wieloma problemami zmagamy się w ten weekend".
05.06.2118:46
Nataniel Piórkowski
723wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton dziękuje Mercedesowi za olbrzymie wysiłki włożone w poprawę konkurencyjności bolidu W12 na ulicznym torze w Azerbejdżanie.

W piątek po południu Hamilton zakończył drugi trening na jedenastym miejscu, nie potrafiąc wyjaśnić, skąd wynika tak wielki deficyt Mercedesa względem rywali. Dzięki pracy inżynierów oraz mechaników wykonanej przed kwalifikacjami, wicelider klasyfikacji generalnej zdołał zapewnić sobie drugą pozycję na starcie niedzielnego wyścigu.

Okrążenie było w porządku, ale na pewno nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. To wręcz monumentalne osiągnięcie. Nawet nie potraficie sobie wyobrazić, z jak wieloma problemami zmagamy się w ten weekend.

Szczęśliwie zachowaliśmy spokój, odbyliśmy trudne dyskusje, kwestionowaliśmy nasze podejścia, ale nigdy nie traktowaliśmy słowa «nie» jako zadowalające odpowiedzi.

Dokonaliśmy przegrupowania i na przestrzeni dwóch dni wprowadziliśmy mnóstwo zmian, dosłownie próbując złapać własny ogon. To była bardzo ciężka praca, ale nocą i w szczególności między sesjami, zespół wspiął się na wyżyny swoich możliwości. Jestem dumny, że zachowaliśmy tak pozytywne nastawienie. Miejsce w czołówce, tak blisko Maxa czy Charlesa, to świetny początek.

Pomimo tego, że w sobotę temperatura powietrza wzrosła, to jednocześnie doszło do zwiększenia się siły porywów wiatru a cienie padające na tor skutecznie ochładzały nawierzchnię.

To nam nie pomaga, bo aktywacja tych opon jest największym wyzwaniem, z jakim jako zespół mierzyliśmy się od naprawdę bardzo długiego czasu. Staramy się zrozumieć, czego tak właściwie chce nasz bolid. Nie byłem zadowolony, to była lekka katastrofa. Bycie tutaj, obecność Valtteriego w TOP10, to manifestacja olbrzymich postępów, które są wynikiem wspaniałej pracy zespołowej.

Tempo wyścigowe było w piątek znacznie lepsze niż na pojedynczym okrążeniu. Nie rozumiemy dlaczego. Chcę mieć nadzieję, że jutro będzie podobnie i będziemy liczyć się w walce.