Capito: Hulkenberg jest na liście kandydatów do Williamsa

Racer.com informuje, że alternatywą Niemca są starty w IndyCar z Ed Carpenter Racing.
04.08.2114:07
Mateusz Szymkiewicz
1066wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor wykonawczy Williamsa - Jost Capito, potwierdził, że Nico Hulkenberg jest jednym z kandydatów do posady w zespole na sezon 2022.

Aktualny zawodnik stajni z Grove - George Russell, ma być bliski przenosin do fabrycznej stajni Mercedesa. Niewykluczone, że nowe miejsce startów Brytyjczyka zostanie potwierdzone jeszcze przed Grand Prix Belgii.

Tym samym od kilku tygodni spekuluje się kto zastąpi 23-latka w Williamsie. Dotychczas media podawały nazwiska Nycka de Vriesa, Guanyu Zhou, Daniiła Kwiata, Valtteriego Bottasa oraz Nico Hulkenberga. Jak potwierdził Jost Capito, Niemiec znajduje się na jego długiej liście kandydatów do angażu.

Wydaje mi się, że do tej pory nie wykluczyliśmy żadnego kierowcy, który jest dostępny na kolejny rok. Nico ma wolny status. W takim razie mamy go na naszej długiej liście - powiedział na Hungaroringu dyrektor wykonawczy Williamsa.

Według Racer.com, alternatywą Hulkenberga ma być seria IndyCar z zespołem Ed Carpenter Racing. Niemiec ma brać pod uwagę starty jedynie na drogowych torach, natomiast jego rozmowy w sprawie występów w Ameryce mają być na wczesnym etapie.