Sprinty będą towarzyszyć klasycznym weekendom Grand Prix?

Liberty Media po raz kolejny sugeruje utworzenie specjalnej serii w stylu wielkiego szlema.
09.08.2111:11
Nataniel Piórkowski
554wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 jest otwarta na wprowadzenie nowego formatu weekendu Grand Prix w przypadku niektórych eliminacji odbywających się na tradycyjnych torach - przyznał Stefano Domenicali.

Liberty Media sprawdziło nowy format weekendu podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, gdzie w sobotę zamiast tradycyjnych kwalifikacji zorganizowany został liczący 17 okrążeń sprint. Na podstawie jego rezultatów stworzono kolejność na starcie głównego niedzielnego wyścigu.

W tym roku zaplanowano jeszcze dwa kolejne weekendy ze sprintem - kolejny odbędzie się na Monzy a trzeci na Interlagos, jeśli GP Brazylii dojdzie do skutku.

Możemy powiedzieć, że po Silverstone reakcje kierowców, zespołów i mediów były naprawdę pozytywne - powiedział Domenicali, dyrektor generalny F1.

Podobnie było w przypadku promotora, bo każdego dnia mieliśmy na torze coś interesującego. Pierwsze kwalifikacje odbyły się już w piątek. Tak więc rezultat pierwszej imprezy w nowym formacie był nad wyraz pozytywny.

Na pełne podsumowanie przyjdzie czas po sezonie. Mamy oczywiście plany na przyszłość, rozwijamy je, dopracowujemy niektóre detale w oparciu o otrzymane informacje. Jeśli pójdziemy w tym kierunku, to pragnę podkreślić, że nowy format nie będzie wykorzystywany w przypadku wszystkich Grand Prix.

Mamy pomysły, aby stworzyć specjalny format dla pewnych historycznych Grand Prix, wprowadzając specjalne nagrody do i tak już niesamowitej platformy, jaką jest Formuła 1.

Jak już powiedziałem, mamy bardzo pozytywne komentarze po pierwszej próbie i jesteśmy gotowi, aby po tych trzech testach wyjść z propozycją, która mamy nadzieję okaże się dla sportu dużym krokiem naprzód.