Villeneuve: Hamilton popełnił zbyt wiele błędów

Zdaniem Kanadyjczyka, 36-latek utrzymuje się w walce dzięki problemom Verstappena.
18.10.2109:58
Mateusz Szymkiewicz
1706wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacques Villeneuve uważa, że Lewis Hamilton oddalił się od tegorocznego tytułu popełniając zbyt wiele błędów.

Brytyjczyk w wyścigu na Istanbul Park po raz kolejny w tym sezonie utracił prowadzenie w klasyfikacji. Przed finałowymi rundami rozgrywanymi już poza Europą, reprezentant Mercedesa traci sześć punktów do Maksa Verstappena.

Hamilton popełnił wiele błędów, które nie przydarzyły się Verstappenowi i potrafił to wykorzystać - powiedział Jacques Villeneuve, mistrz świata z sezonu 1997. Lewis i jego zespół zaczynają pokazywać pierwsze objawy zmęczenia. Sama sytuacja w tabeli nie obrazuje pełnej sytuacji. Lewis zapłacił dużo mniejszą cenę za swoje błędy niż Verstappen. Weźmy pod uwagę Węgry i Silverstone. Mercedes miał tam łatwą przeprawę, czego już nie można powiedzieć o Hamiltonie. Tak czy inaczej z tego powodu różnice punktowe są minimalne.

Kanadyjczyk przyznał, że nieprzewidywalność w tegorocznej walce o tytuł nie pozwala mu wytypować faworyta. Póki co Red Bull i Verstappen byli perfekcyjni. Mimo to w Turcji samochody Mercedesa miały największe skrzydła w stawce i nikt nie był w stanie zagrozić im na prostych. Być może podkręcili moc silników, ponieważ zostało niewiele wyścigów do końca. Jeżeli utrzyma się taki układ, Hamilton może spodziewać się dobrych wyników w Austin i Sao Paulo.