Logan Sargeant dołączył do akademii kierowców Williamsa

20-latek będzie pomagał stajni z Grove w pracach w symulatorze.
22.10.2117:43
Nataniel Piórkowski
240wyświetlenia
Embed from Getty Images

Logan Sargeant dołączył do akademii kierowców prowadzonej przez Williamsa.

Stajnia z Grove zdecydowała się włączyć Amerykanina do swego programu rozwojowego po jego dwóch udanych sezonach w Formule 3.

W ubiegłym roku Sargeant zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej jako kierowca Premy a tegoroczny czempionat - spędzony na startach dla Charouza - finiszował na siódmej lokacie.

Jako członek akademii Williamsa 20-latek będzie odpowiadał za pracę w symulatorze, pomagając ekipie w rozwoju nowej konstrukcji na nadchodzące mistrzostwa świata.

Jestem zachwycony dołączeniem do akademii kierowców Williamsa - podkreślał Sargeant. To nie tylko ekipa z fantastyczną historią, ale także środowisko, które wprowadziło wielu utalentowanych kierowców do Formuły 1. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia współpracy z teamem.

Dyrektor generalny Williamsa - Jost Capito, dodał: Jestem niezmiernie zaszczycony mogąc powitać Logana w akademii kierowców Williamsa. Zaprezentował on już swój talent w Formule 3, regularnie dowożąc do mety wysokie wyniki - w dodatku w bardzo konkurencyjnej stawce. Jestem dumny z tego, że Williams odegra rolę we wspieraniu i postępach kolejnego utalentowanego, młodego zawodnika.