Hamilton musi złożyć wyjaśnienia w sprawie dwóch incydentów

Wiceliderowi mistrzostw grozi kara cofnięcia na starcie wyścigu w Dżuddzie.
04.12.2116:51
Nataniel Piórkowski
1566wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton został wezwany przez sędziów w sprawie incydentu, do którego doprowadził w trakcie trzeciego treningu przed GP Arabii Saudyjskiej.

Siedmiokrotny mistrz świata musi złożyć wyjaśnienia będąc podejrzanym o zignorowanie podwójnych żółtych flag/paneli świetlnych. Do zdarzenia doszło o godzinie 17:22 czasu lokalnego.

Zgodnie z przepisami w chwili wywieszenia żółtych flag kierowca ma znacznie ograniczyć prędkość i być przygotowanym na to, aby w każdej chwili zatrzymać swój bolid.

Jak dotąd sędziowie nie ujawnili szczegółów sytuacji z udziałem siedmiokrotnego mistrza świata. Pojawiają się informacje, iż mogło do niej dojść w ósmym zakręcie.

Przed dwoma tygodniami Max Verstappen otrzymał karę cofnięcia o 5 pozycji na starcie wyścigu w Katarze za tego samego typu wykroczenie.

Spotkanie Hamiltona z sędziami rozpocznie się o 19:00 czasu lokalnego - na godzinę przed startem czasówki.

Aktualizacja 17:01 Lewis Hamilton otrzymał kolejne wezwanie od sędziów - tym razem w związku z blokowaniem Nikity Mazepina na szybkim okrążeniu w trzecim treningu. Rosjanin także został poproszony o udział w spotkaniu, aby przedstawić swoją opinię na temat incydentu.