Fittipaldi weźmie udział w testach w Bahrajnie z Haasem

Wszystko wskazuje na to, że Brazylijczyk wystartuje również w wyścigu na torze Sakhir.
07.03.2218:37
Mateusz Szymkiewicz
694wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gene Haas potwierdził, że Pietro Fittipaldi weźmie udział w sesji testowej na torze Sakhir, zamieniając się za kierownicą VF-22 z Mickiem Schumacherem.

Ekipa Haas przed rozpoczęciem sezonu 2022 zdecydowała się na rozwiązanie kontraktu z dotychczasowym reprezentantem - Nikitą Mazepinem. Decyzja stajni z Kannapolis jest następstwem inwazji Rosji na teren Ukrainy.

Aktualnie trwają poszukiwania nowego kierowcy i Haas deklarował, że pierwszeństwo otrzyma rezerwowy zawodnik - Pietro Fittipaldi. Brazylijczyk został potwierdzony na finałową sesję testową, która odbędzie się na torze Sakhir. Według ustaleń dziennikarza Mikołaja Sokoła, Fittipaldi może otrzymać również szansę startu w pierwszej eliminacji sezonu o Grand Prix Bahrajnu.

Motorsport.com sugeruje, że faworytem do miejsca u boku Micka Schumachera jest Antonio Giovinazzi. Włoch, który cieszy się wsparciem Ferrari, musiałby jednak wcześniej rozwiązać umowę na starty dla Dragon/Penske w Formule E.

Jesteśmy w trakcie procesu, w którym bierzemy pod uwagę kilku kandydatów - powiedział Gene Haas, właściciel zespołu. Zobaczymy kto jest dostępny i jak możemy podjąć współpracę. Do środy powinniśmy już kogoś mieć. Zdecydowanie skorzystamy z Pietro, jest naszym kierowcą testowym i leży to w jego obowiązkach. Po inwazji na Ukrainę spadła na nas wielka krytyka, była ona przytłaczająca. Nie mogliśmy sobie z tym poradzić, podobnie jak nasi inni sponsorzy.

Amerykanin deklaruje, że mimo rozstania z tytularnym sponsorem Uralkali ekipa Haas ma zabezpieczony budżet na sezon 2022. Od zawsze byłem głównym sponsorem. Nie rozumiem dlaczego wszyscy zaczęli uważać, że staliśmy się zespołem z Rosji. Haas Automation od początku widnieje na samochodach. Jesteśmy w dobrym położeniu. Chcielibyśmy mieć większy budżet, ale tak czy inaczej nasza sytuacja jest w porządku - zakończył Gene Haas.