Hulkenberg: Byłem dzisiaj przytłoczony informacjami

Niemiec pozytywnie ocenia pierwszy dzień w bolidzie AMR22 i dzieli się swoimi wrażeniami.
18.03.2219:33
Nataniel Piórkowski
1187wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg czuje się przytłoczony informacjami po powrocie do ścigania w Formule 1 podczas Grand Prix Bahrajnu.

Hulkenberg zastępuje na torze Sakhir zakażonego koronawirusem Sebastiana Vettela. Niemiec po raz pierwszy zasiadł w kokpicie AMR22 w piątek rano. Popołudniowy trening zakończył na czternastym miejscu a w wieczornej sesji odnotował siedemnasty czas, tracąc do kolegi z zespołu - Lance'a Strolla jedną dziesiątą sekundy. Trzeba jednak zaznaczyć, że Kanadyjczyk popełnił błąd na swoim szybkim kółku.

Dzisiaj zacząłem wszystko od zera, ale całkiem dobrze się zadomowiłem - stwierdził Hulkenberg. Zawsze jest możliwość poprawy. Uczymy się i będziemy próbować zyskać lepsze zrozumienie w trakcie wieczornych prac.

Dzisiaj byłem po prostu przytłoczony ogromem informacji, danych ale także oczywiście emocji. Cieszę się z powrotu do bolidu F1, z odczuwania prędkości i przeciążeń. Z pewnością podobał mi się ten piątek i nie mogę się już doczekać reszty weekendu.

Hulkenberg przyznał, że pierwsze zetknięcie się z konstrukcją AMR22 przerosło jego oczekiwania. Byłem zaskoczony, jak inny jest ten bolid - szczególnie pod względem ogumienia. Przyzwyczajenie się zajęło mi trochę czasu, ale wciąż nie czuję się jeszcze w pełni komfortowo. Opony wpływają także na proces hamowania. Tu także dostrzegam spore różnice.

To naprawdę zabawne. Wiecie, jazda jest zawsze taka sama, ale gdy zaczniesz wdawać się w szczegóły, odkryjesz mnóstwo różnic.

Myślę że z mojej perspektywy najważniejsze są opony i ich wyczucie. Po prostu pierwszy raz się z nimi zetknąłem i sprawiają wrażenie zupełnie innych niż te, do których byłem przyzwyczajony.

Niemiec dodał, iż jest zadowolony z postępów, których dokonał wspólnie z zespołem podczas dwóch godzin pracy na torze. Jestem zadowolony z odczuć za kierownicą oraz stopniowego budowania potencjału oraz harmonii z bolidem.

Biorąc pod uwagę punkt, w którym zaczęliśmy oraz dostępny czas, był to dla nas całkiem udany dzień. Na tym mi właśnie zależało. Chciałem zyskać trochę pewności siebie i poczuć się komfortowo - przynajmniej na tyle, na ile mogę. Myślę, że udało mi się zrealizować te cele. Ale piątek zawsze rządzi się swoimi prawami. Jeździsz sam, przeważnie na dość świeżych oponach. To prawdopodobnie najłatwiejszy dzień z całego weekendu.

Hulkenberg zdradził, że przed debiutem w AMR22 kontaktował się z Vettelem. Rozmawialiśmy wczoraj. Przekazał mi swoją opinię na temat różnych rzeczy, powiedział na co powinienem uważać, co myśli o prowadzeniu bolidu i tak dalej. Zawsze dobrze jest usłyszeć takie podsumowanie, ale będąc kierowcą wyścigowym musisz sam wszystko poczuć i przeżyć. To właśnie dzisiaj zrobiliśmy.