Hamilton: Potrzebujemy wyższej mocy i przyczepności

"Jesteśmy daleko od ścisłej czołówki. Przed nami dużo pracy".
27.03.2222:04
Nataniel Piórkowski
2162wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton stwierdził po rozczarowującym występie w Grand Prix Arabii Saudyjskiej, że potrzebuje od swojego bolidu więcej przyczepności i wyższej mocy.

W sobotę kierowca Mercedesa odpadł z czasówki nie awansując nawet do Q2. W początkowej fazie wyścigu siedmiokrotny mistrz świata zyskał kilka pozycji, pozostając na torze na twardych oponach.

Pod koniec rywalizacji, gdy Brytyjczyk planował zjazd do boksu wykorzystując wirtualną neutralizację, aleja serwisowa została zamknięta w związku z koniecznością zepchnięcia w bezpieczne miejsce bolidów Daniela Ricciardo i Fernando Alonso.

Gdy w końcu Hamilton zaliczył obowiązkowy pit stop, powrócił do walki poza TOP10. Ostatecznie zawodnik ze Stevenage dowiózł do mety jeden punkt.

Jak wiecie nie walczymy obecnie o najwyższy stopień podium. Jesteśmy daleko od ścisłej czołówki. Przed nami dużo pracy. Potrzebujemy wyższej mocy i przyczepności.

Pod względem balansu bolid spisywał się w porządku, ale był po prostu zbyt wolny. Końcowy wynik nie należy do wspaniałych, jednak wyścig przebiegał stosunkowo dobrze. Nie mieliśmy szczęścia z wirtualną neutralizacją, ale dałem z siebie wszystko.

Wczorajszy dzień był o wiele trudniejszy. Biorę to na siebie. Szkoda, że tak się stało, ale musimy dalej walczyć. To wszystko co nam zostaje. Wiem, że mamy świetny zespół. Musimy w skupieniu pracować nad postępami.