Hulkenberg: Nie jestem zdesperowany, by wrócić do Formuły 1

34-latek przyznaje jednak, że brakuje mu regularnych startów w wyścigach.
01.04.2210:43
Mateusz Szymkiewicz
746wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg przyznał, że jest zainteresowany powrotem do regularnych startów w Formule 1, jednakże nie czuje desperacji.

Niemiec po utracie miejsca w Renault z końcem sezonu 2019 pozostaje bez stałego angażu. Od tamtej pory Hulkenberg pełni obowiązki rezerwowego kierowcy Racing Point oraz Astona Martina, zaliczając w sumie pięć startów na przestrzeni ponad dwóch lat.

Ostatni z nich miał miejsce przy okazji zeszłotygodniowego Grand Prix Arabii Saudyjskiej, w którym Hulkenberg dojechał na dwunastym miejscu. Wydaje mi się, że od strony fizycznej byłem przygotowany lepiej niż myślałem. Brałem udział w trudniejszych wyścigach, szczególnie w tych na upalnych torach. Nie było źle, więc jestem zadowolony i dumny ze swojego występu. Pojechałem niemal bezbłędnie i zrobiłem wszystko co się dało z tym samochodem. Oczywiście, neutralizacja zupełnie mi nie pomogła, ale takie są wyścigi. Nie mam jednak pojęcia, gdzie mógłbym finiszować w innych okolicznościach - powiedział 34-latek.

Hulkenberg zapytany, czy nadal jest zainteresowany powrotem do regularnych startów w Formule 1, odpowiedział: Oczywiście, że brakuje mi wyścigów. To naturalne, iż jestem chętny wrócić, ale nie czuję desperacji. Mentalnie jestem już z tym mniej więcej oswojony. Ze względu na koronawirusa jeszcze wiele może się wydarzyć. Trudno będzie wywalczyć posadę, ale jeżeli pojawi się jakaś możliwość, to czekam na telefon.