Szafnauer: Rozmowy kontraktowe z Alonso ruszą na Silverstone

Pedro de la Rosa nie spodziewa się, by kierowca Alpine zamierzał odchodzić z F1.
13.05.2209:27
Mateusz Szymkiewicz
645wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer ujawnił, że rozmowy kontraktowe Alpine z Fernando Alonso ruszą podczas lipcowego Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Przyszłość Hiszpana jest przedmiotem spekulacji od kilku miesięcy. Kierowca deklaruje, że zamierza pozostać w Formule 1 przez kolejne dwa-trzy sezony, choć jego kontrakt z Alpine wygasa z końcem roku.

Zrozumiałe, iż stajnia z Enstone stoi przed dylematem związanym z obsadą drugiego kokpitu, do którego aspiruje zeszłoroczny mistrz Formuły 2 - Oscar Piastri. W przypadku braku porozumienia z Alonso, kierowca łączony jest z przejściem do Astona Martina, gdzie z kolei pod dużym znakiem zapytania jest przyszłość Sebastiana Vettela.

Będziemy rozmawiali o tym od Silverstone - oznajmił Otmar Szafnauer, szef Alpine, pytany o przyszłość Alonso w zespole. Dotychczasowy przebieg sezonu jest dla nas bardzo frustrujący. Mimo to Fernando akceptuje to i zarówno on jak i my chcemy naciskać jeszcze mocniej. Najważniejsze, że nasz pakiet działa i możemy ciężko pracować nad pozostałymi rzeczami.

Pod względem silnika Ferrari jest nieco przed wszystkimi, natomiast my wyglądamy całkiem nieźle na tle Hondy i Mercedesa. Ze względu na dobijanie bolidu czasem musimy poświęcać dobre tempo w wolnych zakrętach, by zyskiwać w szybkich. Szykujemy na Barcelonę nowe części, a także na ósmą i dziesiątą eliminację. Mamy w planach regularne poprawki.

Rodak Alonso - Pedro de la Rosa, przyznał, że będzie zaskoczony odejściem kierowcy z Formuły 1 po sezonie 2022. Ma 40 lat, ale jego forma fizyczna jest nieskazitelna i wciąż potrafi pojechać jedne z lepszych wyścigów w swojej karierze. Utrzymuje formę oraz chęci i mogę was zapewnić, że przez całą dobę myśli tylko o wyścigach. Przed Fernando wciąż trzy lub cztery lata startów - uważa były reprezentant m.in. Jaguara, McLarena czy Saubera.