De Vries wystartuje z Williamsem w pierwszym treningu w Barcelonie

Stajnia z Grove wykorzysta pierwszy z dwóch piątków dla młodych kierowców.
16.05.2216:16
Mateusz Szymkiewicz
744wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams potwierdził, że Nyck de Vries wystartuje w pierwszej sesji treningowej do Grand Prix Hiszpanii.

Od tego sezonu wprowadzono przepis, który nakazuje zespołom wykorzystanie dwóch piątkowych treningów na rozwój młodych kierowców. Według przepisów, statusem tym cieszy się zawodnik mający maksymalnie trzy starty w Formule 1.

Jako pierwszy sesję inaugurującą weekend postanowił wykorzystać Williams, który potwierdził obecność Nycka de Vriesa w kokpicie FW44. Holender jest trzecim kierowcą Mercedesa i na co dzień reprezentuje jego barwy w Formule E, w poprzednim sezonie sięgając po mistrzowską koronę.

Przede wszystkim chciałbym podziękować Williamsowi za możliwość startu w pierwszym treningu - powiedział Nyck de Vries. To dla mnie świetna okazja na poznanie zespołu i sprawdzenie FW44. Poza tym będę miał możliwość pokazania się w trakcie weekendu Grand Prix. Przygotowania poszły zgodnie z planem, a zespół zapewnił mi duże wsparcie. Nie mogę się doczekać naszej współpracy w Hiszpanii.

Swój bolid na dziewięćdziesiąt minut udostępni Alexander Albon, który w tej chwili zajmuje piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów.