Haas wprowadzi poprawki bolidu dopiero podczas GP Węgier

Po rundzie w Budapeszcie ekipa przeniesie pełną koncentrację na model VF-23.
17.06.2209:51
Mateusz Szymkiewicz
505wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner ujawnił, że pakiet poprawek bolidu VF-22 zadebiutuje dopiero przy okazji Grand Prix Węgier.

Stajnia z Kannapolis od początku sezonu ściga się praktycznie niezmienionym samochodem. Decyzja ta ma bezpośrednie przełożenie na osiągi na torze, które po mocnym starcie mistrzostw zaczynają odbiegać od najbliższej konkurencji.

Pierwsze modyfikacje tegorocznego modelu były planowane na Grand Prix Francji, jednakże jak potwierdza szef Haasa, zmiany zostały odroczone na kończący pierwszą część sezonu weekend w Budapeszcie.

Początkowo planowaliśmy zmiany na Francję, jednakże teraz patrzymy bardziej w kierunku Węgier - powiedział Gunther Steiner w Montrealu. Najpierw chcieliśmy przetestować poprawki w tunelu aerodynamicznym. Mimo to musimy pracować z pełną mocą nad produkcją części zamiennych. Kiedy już do tego dojdzie, z pewnością dostrzeżecie różnicę w samochodzie. Mam nadzieję, że poczynimy również pewne postępy z osiągami.

Szef Haasa zapowiada, iż będzie to jedyny pakiet poprawek w tym sezonie. Po letniej przerwie zespół zamierza przenieść pełną koncentrację na następny model. Jeżeli uda nam się znaleźć coś innego na etapie rozwoju aktualnej maszyny i uznamy, że poprawi to nasze osiągi, zawsze możemy dodać to do fazy produkcji. Mimo to w chwili obecnej nie mamy żadnych większych planów. Po przeniesieniu uwagi na kolejny model nie planujemy już poprawek.