Formuła 1 nie zwróciła opłaty licencyjnej promotorowi GP Rosji

Ponadto Soczi oraz Petersburg nie spodziewają się odzyskania miejsca w kalendarzu.
17.06.2211:14
Mateusz Szymkiewicz
998wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes banku VTB - Andriej Kostin, ujawnił, że Formuła 1 nie zwróciła opłaty licencyjnej za odwołane tegoroczne Grand Prix Rosji.

Impreza w Soczi miała zostać rozegrana we wrześniu, jednakże tuż po agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę zapadła decyzja o rozwiązaniu kontraktu z promotorem. Oficjalnie mistrzostwa zostały skrócone do dwudziestu dwóch eliminacji i zwolniony termin po Grand Prix Rosji nie został przekazany nowemu organizatorowi.

Tytularnym sponsorem wyścigu w Parku Olimpijskim miał być bank VTB. Jego prezes zapytany, czy jest w stanie zrekompensować odwołaną eliminację Formuły 1 w Soczi, odpowiedział: Zrekompensować? Zdecydowaliśmy się rozstać z Rosgonki, ponieważ wypłacili zaliczkę na poczet tegorocznego wyścigu Formuły 1 i nie są teraz w stanie odzyskać pieniędzy - powiedział Andriej Kostin.

Rosjanin ma również wątpliwości, czy Soczi lub Igora Drive nieopodal Petersburga odzyskają kiedykolwiek miejsce w kalendarzu Formuły 1. W aktualnej sytuacji trudno mówić o odbudowie relacji. Mimo to zamierzamy rozwijać narodowe projekty w Petersburgu. W Soczi prawdopodobnie dojdzie do transformacji na inny rodzaj imprez.