Hamilton: Eksperyment z ustawieniami był katastrofą

Siedmiokrotny mistrz świata poszedł w inną stronę od George'a Russella.
18.06.2208:26
Łukasz Godula
2320wyświetlenia

Lewis Hamilton powiedział, że eksperyment z ustawieniami, którego spróbował w treningu przed Grand Prix Kanady był "katastrofą" i potwierdził, że jego Mercedes jechał coraz gorzej. Siedmiokrotny mistrz świata testował eksperymentalną podłogę w pierwszej sesji w Montrealu.

Jednakże w drugiej sesji powrócono do poprzedniej specyfikacji, a jego partner, George Russell poszedł w zupełnie inną stronę w kwestii ustawień. Ostatecznie Hamilton przekazał przez radio, że jego samochód nie nadaje się do prowadzenia, a później wyjaśnił jak źle wszystko się ułożyło.

Cokolwiek robimy przy samochodzie, nie wydaje się działać - powiedział po zakończeniu sesji na 13. pozycji. Tak więc próbujemy różnych ustawień. Ja i George poszliśmy w zupełnie innych kierunkach w drugim treningu, by zobaczyć czy jeden z nich zadziała. Muszę z nim teraz pogadać, ale u mnie to była katastrofa.

Samochód spisuje się coraz gorzej, jest coraz trudniejszy w prowadzeniu cokolwiek zrobimy. Będziemy dalej nad nim pracować i wydaje mi się, że taka już będzie konstrukcja na ten rok. Po prostu musimy go lepiej zrozumieć i zbudować lepszy samochód na przyszły rok.

Hamilton potwierdził, że Mercedes jest daleko z tyłu w kwestii tempa w Montrealu. Dodatkowo bardzo sztywne ustawienie zawieszenia spowodowało, że samochód prowadził się bardzo źle na torze, na którym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo.

To nie jest Montreal, który znam, do którego przywykłem i jaki znam z przeszłości - powiedział. To najgorszy samochód jakim tu jeździłem. Mam nadzieję, że w nocy dokonamy kilku zmian. Jednak chodzi tu o fundamentalne problemy z autem. Jest jak jest i będziemy mieli problemy.

Russell tymczasem, który ukończył sesję na siódmej pozycji, powiedział, że Mercedes jak na razie nie dorównał oczekiwaniom.

Nasze osiągi nie były takie, jakich się spodziewaliśmy - przyznał. Jesteśmy dość daleko pod kątem tempa do czołowych dwóch zespołów. Jednak kilku gości, jak Fernando Alonso czy Sebastian Vettel również wyglądają mocno. Mamy sporo pracy przed sobą.