LGdS: Red Bull przekroczył limit budżetowy w sezonie 2021

FIA może już wkrótce poinformować o wszczęciu postępowania.
30.09.2211:32
Maciej Wróbel
1817wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że Red Bull mógł przekroczyć limit budżetowy w sezonie 2021.

Korespondent LGdS, Luigi Perna, donosi z Singapuru, iż FIA ma wkrótce wszcząć postępowanie w sprawie Red Bulla oraz dwóch innych zespołów, wśród których prawdopodobnie znajduje się też Aston Martin. Sprawa dotyczyć ma przekroczenia ustalonego na 145 milionów dolarów limitu budżetowego.

Perna informuje, że w razie udowodnienia przekroczenia przepisów, zespoły mogą zostać ukarane grzywną lub odjęciem punktów.

Już wcześniej w tym sezonie szef Ferrari, Mattia Binotto, przyznał, że był zaniepokojony informacjami o tym, jakoby Red Bull planował testy zderzeniowe lżejszej wersji podwozia RB18. Włoch argumentował to tym, że jego zespół nie był w stanie sobie na to pozwolić ze względu na obowiązujący limit budżetowy.

Nie wiem, co oni robią, czy mają lżejsze podwozie niż my, ale generalnie limit budżetowy zawsze jest istotną kwestią - powiedział Binotto. Regulacje finansowe mogą powodować różnice pomiędzy zespołami w sposobie jaki one je interpretują i egzekwują.

Potrzebujemy zatem silnego stanowiska FIA, by upewnić się, że właściwie się na tym koncentrują, inaczej regulacje te nie będą sprawiedliwe.

Max Verstappen zaprzeczył natomiast, jakoby Red Bull planował wprowadzenie lżejszego podwozia w ostatnich Grand Prix tego sezonu. Nie, nie mamy żadnego innego podwozia - powiedział Holender.

Założyliśmy się - jeśli wygram na Monzy, to zatrzymam stare podwozie. Myślałem o zaciągnięciu ręcznego i dojechaniu na drugim miejscu, ale i tak wygrałem - zażartował kierowca Red Bulla.