Steiner: Będziemy mieć na oku Sargeanta

Haas deklaruje gotowość do współpracy z kierowcą ze Stanów Zjednoczonych.
25.01.2316:43
Mateusz Szymkiewicz
583wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner deklaruje, że Haas będzie miał na oku postępy Logana Sargeanta w sezonie 2023.

22-latek zadebiutuje w tym roku w Formule 1 w barwach Williamsa, będąc pierwszym reprezentantem Stanów Zjednoczonych na torach Grand Prix od 2015 roku. Swój ósmy sezon zaliczy z kolei amerykańska ekipa Haas, która do tej pory nie miała okazji współpracować z rodakiem.

Pojawił się nowy kierowca z Ameryki, który będzie zdobywał doświadczenie i będzie potrzebował pełnego wsparcia - powiedział Gunther Steiner, szef Haasa. Mam nadzieję, że mu się uda, ponieważ z doświadczeniem będzie mógł dołączyć do nas, amerykańskiego zespołu. Co wy na to?

W tym roku do ekipy Haas dołączy Nico Hulkenberg, który w przeszłości starł się poza torem ze swoim nowym partnerem - Kevinem Magnussenem. Steiner dodał, że zupełnie nie obawia się współpracy Niemca z Duńczykiem. Na tę chwilę musimy sprawić, by zespół stawał się coraz lepszy. Mamy sporo osiągów do odblokowania. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek tarcia wewnątrz ekipy, będziemy musieli zainterweniować. Wydaje mi się jednak, że znam wystarczająco Nico, by nie spodziewać się po nim problemów.