Magnussen: Tegoroczny bolid bardziej odpowiada Hulkenbergowi

Duńczyk przyznał, że nie zbliżył się jeszcze do limitów Haasa VF-23.
05.03.2309:44
Mateusz Szymkiewicz
1256wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen uważa, że tegoroczny bolid Haasa zdecydowanie bardziej odpowiada Nico Hulkenbergowi.

Niemiec podczas kwalifikacji do Grand Prix Bahrajnu awansował do Q3 i przystąpi do wyścigu z dziesiątego pola. Jego partner oraz wieloletni zawodnik Haasa - Kevin Magnussen, odpadł już w pierwszym segmencie z siedemnastym rezultatem.

Wszyscy jesteśmy bardzo blisko siebie - powiedział Magnussen. Jeżeli choćby najmniejsza rzecz pójdzie źle, już po tobie. Moja strona garażu wciąż czegoś szuka. Nie zaadaptowałem się, a poza tym zostałem przyblokowany przez Pereza w ostatnim zakręcie. Różnice są minimalne i kosztowało mnie to wyjście z Q1.

Wygląda na to, że nowy samochód dużo bardziej odpowiada Nico. Bolid ma potencjał i muszę go odnaleźć. Dosyć kiepski dzień za mną, ale generalnie tak małe różnice między kierowcami są dobre dla Formuły 1.

Szef Haasa - Gunther Steiner, przyznał, że nie żałuje decyzji o zatrudnieniu Nico Hulkenberga w miejsce Micka Schumachera. Absolutnie nie żałuję. Wreszcie mamy pewien standard. Nico wraz z Kevinem wypracują go. Powiedziałem naszemu głównemu inżynierowi «Dobrze jest wreszcie mieć dwóch dobrych kierowców». Pasują oni do nas perfekcyjnie. Nowy partner pokazał Kevinowi co jest możliwe z naszym samochodem.