Russell: Potrafię sobie wyobrazić starty Hamiltona w kolejnych latach

25-latek uważa, że siedmiokrotnemu czempionowi nie brakuje motywacji mimo gorszego bolidu.
15.03.2317:54
Mateusz Szymkiewicz
863wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell przyznał, że potrafi sobie wyobrazić starty Lewisa Hamiltona w Mercedesie w kolejnych kilku latach.

Siedmiokrotny czempion pozostaje związany z niemieckim producentem do końca tegorocznych zmagań. Zrozumiałe, iż pierwsze wiążące dyskusje kierowcy z zarządem zespołu będą miały miejsce dopiero na dalszym etapie sezonu, jednakże już teraz pojawiają się głosy o jego potencjalnym odejściu z Formuły 1.

Partner Hamiltona z Mercedesa - George Russell, przyznał, że nawet niekonkurencyjne osiągi W14 na tle Red Bulla i Ferrari nie obniżyły motywacji 38-latka do dalszych startów. Obserwując każdą jego czynność możesz dostrzec, iż wciąż ma ten ogień. Potrafię sobie wyobrazić jego dalsze starty w kilku kolejnych latach. Fakt, że poprzedni sezon nie był idealny stanowi dla niego wyzwanie. Potrafi się tym zmotywować. Nie oznacza to jednak, że nie zamierzam go pokonać. Wierzę w siebie i wiem, że pewnego dnia będę w stanie wygrać z każdym.

Mając u boku kogoś takiego jak Lewis cały twój proces adaptacji przebiega szybciej. Do ubiegłego sezonu nie doświadczyłem takiej presji ze strony partnera. Od razu mogłem sobie zdać sprawę z tego jak wysoko zawiesił mi poprzeczkę. Poza tym potrafisz dzięki temu wiele nauczyć się o sobie. Stajesz się lepszy, silniejszy i szybszy - powiedział zeszłoroczny tryumfator wyścigu na Interlagos.