GP Azerbejdżanu z umową do 2026 roku

Promotor imprezy w Baku wynegocjował z F1 trzyletnie przedłużenie kontraktu.
29.04.2313:37
Nataniel Piórkowski
197wyświetlenia
Embed from Getty Images

Grand Prix Azerbejdżanu pozostanie w kalendarzu Formuły 1 co najmniej do 2026 roku.

Pierwsza edycja wyścigu w Baku odbyła się w 2016 roku - wtedy figurowała ona w harmonogramie mistrzostw świata jako GP Europy. Od sezonu 2016 runda nosi już nazwę państwa-gospodarza.

Tor w Baku stał się ogromnie popularnym obiektem Formuły 1. To wspaniałe miejsce, które zawsze zapewnia wielkie emocje i gościło jedne z najbardziej ekscytujących wyścigów ostatnich lat - przypomniał dyrektor generalny F1, Stefano Domenicali.

Jesteśmy zachwyceni mogąc poszerzyć naszą współpracę z Azerbejdżanem i nie możemy się już doczekać dalszego wspólnego rozwoju - dodał Włoch.

Minister do spraw młodzieży i sportu Azerbejdżanu - Farid Gayibov, dodał: Z radością możemy potwierdzić naszą dalszą współpracę z Formułą 1. Od pierwszej edycji wyścigu, ekonomiczny, społeczny i kulturowy wpływ sportu na nasze miasto i kraj, był niesamowity.

Grand Prix Azerbejdżanu jest powodem do dumy dla całego kraju i wiemy już, że będzie inspirować i ekscytować naszych fanów przez trzy kolejne sezony - zaznaczył.

Ostatnich sześć wyścigów było jednymi z najlepszych i najbardziej ekscytujących w długiej historii tego sportu. Nie możemy się już doczekać kolejnych, jeszcze bardziej magicznych chwil dla fanów F1 w kraju i za granicą, poczynając od tego weekendu.