Liberty Media liczy na wczesne odnowienie porozumienia Concorde

Greg Maffei ma nadzieję na pozytywny odzew ze strony szefów zespołów Formuły 1.
07.05.2314:55
Nataniel Piórkowski
655wyświetlenia
Embed from Getty Images

Liberty Media nie będzie zwlekać z rozpoczęciem negocjacji w sprawie nowego porozumienia Concorde - ogłosił dyrektor generalny firmy Greg Maffei.

Obecna umowa regulująca współpracę właściciela praw komercyjnych do F1 z zespołami, obejmuje swym zasięgiem lata 2021-2025. Kontrakt został wynegocjowany jeszcze przez poprzedniego dyrektora generalnego serii Grand Prix - Chase'a Careya.

Maffei ma nadzieję, że na fali pozytywnych wyników osiąganych przez biznes F1, szefowie zespołów będą skłonni, aby wcześniej rozpocząć rozmowy nad dziewiątym w historii porozumieniem Concorde.

Mamy jeszcze kilka lat, ale myślę, że między zespołami, FIA i nami panuje pełna zgoda co do tego, że być może nastał dobry moment, by spróbować wykuć żelazo, póki jest ono gorące a co za tym idzie odnowić i rozszerzyć porozumienie Concorde.

Oczywiście nie ciąży na nas żaden obowiązek, by to zrobić. Jeśli się nie uda, nie ma także żadnego ryzyka - zastrzegł Maffei podczas telekonferencji z analitykami Wall Street.

Jak pamiętacie, ostatnim razem osiągnęliśmy porozumienie na bardzo późnym etapie [sierpień 2020]. Także patrząc na historię F1, wiele razy zdarzało się, że zespoły operowały poza porozumieniem, stawiając na uścisk dłoni. Na biznes był czas później, w okresie gdy miały wejść w życie warunki kolejnej umowy.

Mamy nadzieję, że tym razem będziemy w stanie zmienić tę dynamikę - częściowo ze względu na sposób, w jaki Chase i Stefano [Domenicali] wpłynęli na relacje z zespołami.

Liczę, że nasze kontakty będą bardziej pozytywne i wszyscy dostrzegą korzyści wynikające z wcześniejszego zabrania się do pracy i zagwarantowania pewności zaangażowanym stronom.