Red Bull przedstawił malowanie na GP Las Vegas

Zespół rozstrzygnął ostatni w tym roku konkurs dla fanów.
15.11.2309:35
Nataniel Piórkowski
1638wyświetlenia


Red Bull przedstawił specjalne malowanie bolidów na Grand Prix Las Vegas.

Podczas prezentacji konstrukcji RB19, zespół ogłosił konkurs dla fanów na zaprojektowanie barw na trzy wyścigi w Stanach Zjednoczonych: w Miami, Austin i Las Vegas.

W ten weekend Red Bull skorzysta ze schematu kolorystycznego, wprost nawiązującego do stolicy hazardu. Autorem koncepcji jest Lindsay Palmer z Wielkiej Brytanii.

Nos i sekcje boczne zostaną pokryte nieco jaśniejszym odcieniem granatowej farby, na której umieszczono grafiki kart i żetonów wykorzystywanych w kasynie oraz motyw słynnej instalacji „Witamy w Vegas”. Całość wzbogacą złote i różowe dodatki nawiązujące do neonów.

Osłony kół upodobniono do żetonów, rozszerzając tym samym współpracę z jednym ze sponsorów działających w branży hazardowej.Na GP Las Vegas specjalne, czerwono-białe malowanie przygotowało Ferrari. W środę specjalny projekt zaprezentuje team Alfy Romeo. Alpine zdecydowało się na zachowanie tradycyjnych barw, jednak zostaną one wzbogacone motywami stworzonymi we współpracy z firmą Palace.We wtorek wieczorem barwy na weekend w Nevadzie przedstawił Williams.