FIA opublikowała listę startową F1 na sezon 2024

AlphaTauri figuruje w dokumencie pod dotychczasową nazwą.
15.12.2311:01
Nataniel Piórkowski
1701wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA opublikowała listę startową Formuły 1 na sezon 2024. Pozostaje na niej team AlphaTauri, który wciąż planuje zmianę nazwy.

Publikacja listy startowej daje z reguły pierwszą szansę poznania ewentualnych zmian w nazwach zespołów. Zdarza się jednak, iż FIA w porozumieniu z zespołami opóźnia uwzględnienie zmian w dokumencie, tolerując wymagania producentów lub sponsorów.

Po raz pierwszy pomiędzy sezonami nie dojdzie do żadnych zmian w numerach startowych kierowców.

Pod względem identyfikacji zespołów modyfikacje dotknęły Astona Martina, którego jedynym sponsorem tytularnym będzie Aramco oraz Saubera, który zakończył współpracę z Alfą Romeo i od przyszłego roku będzie promował w swej nazwie firmy Stake oraz Kick.

Po czterech sezonach startów, oczekiwana była zmiana nazwy stajni AlphaTauri. Od sezonu 2024 team ma być znany jako Racing Bulls, jednak ta transformacja wizerunkowa nie została ujęta na liście startowej. Sugerować może ją jednak nazwa nadwozia: RB. Oficjalnego komunikatu dotyczącego przyszłości stajni z Faenzy należy spodziewać się dopiero na początku przyszłego roku.

Dyrektor generalny AalphaTauri - Peter Bayer, zdradził ostatnio, iż zespół prowadzi rozmowy z dwoma amerykańskimi sponsorami - najprawdopodobniej Visą oraz platformą Cash App.

Jesteśmy na dobrej drodze. Ponieważ złapaliśmy dobrą przyczepność w Stanach Zjednoczonych, znaleźliśmy tam dwie firmy, które się ze sobą lubią - tłumaczył.

Odbyliśmy bardzo, bardzo dobre spotkanie z tymi dwoma dużymi, nowymi partnerami. Naprawdę dobrze się ze sobą rozumieli. W pewnym sensie od razu znaleźli wspólny język.

Rozmawialiśmy o tym, kiedy to ogłosimy. Co zrobimy? Powiedzieliśmy im, że standardowy cykl to publikacja listy startowej FIA a następnie prezentacja barw. Wtedy oni przekazali nam swoje pomysły.

Listę startową na sezon 2024 można zobaczyć tutaj.