Stefano Sordo dołączył do Saubera jako dyrektor ds. osiągów

W poprzednich latach Włoch pracował m. in. dla Red Bulla, Jaguara czy McLarena.
10.06.2418:23
Maciej Wróbel
305wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Kick Sauber ogłosił zatrudnienie Stefano Sordo, który obejmie w Hinwil nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. osiągów.

Szwajcarska ekipa, która za niespełna dwa lata przystąpi do rywalizacji w F1 jako fabryczny zespół Audi, w ostatnich osiemnastu miesiącach przechodzi przez gruntowny proces restrukturyzacji. Od momentu potwierdzenia zaangażowania koncernu z Ingolstadt, do zespołu dołączyli między innymi Andreas Seidl czy James Key.

Teraz Sauber potwierdził pozyskanie Stefano Sordo, który w Hinwil obejmie funkcję dyrektora ds. osiągów i będzie odpowiadać bezpośrednio przed wspomnianym Jamesem Keyem. Włoch może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w pracy w F1 - wcześniej podobne stanowisko zajmował w McLarenie. Sordo pracował również dla Jaguara oraz Red Bulla w latach dominacji Sebastiana Vettela.

Ostatnio 52-latek pełnił natomiast rolę dyrektora technicznego zespołu Rahal Letterman Lanigan Racing startującego w IndyCar oraz IMSA. Jestem zachwycony tym, że mogę dołączyć [do Saubera] i pełnić rolę, która będzie miała bezpośredni wpływ na odblokowanie osiągów, jakie już teraz są obecne wewnątrz firmy, a także pomóc jej wznieść się na nowy, wyższy poziom - powiedział Sordo.

Wraz ze zbliżającym się początkiem przygody Audi, zespół znajduje się w kluczowym momencie w swojej historii i nie mogę się doczekać podjęcia wyzwania, jakie mnie czeka. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość. Cele, jakie postawił sobie zespół, są ambitne, ale dostrzegam mnóstwo pewności siebie u każdego w tej organizacji.

Andreas Seidl dodał: Zatrudnienie Stefano jest ważnym krokiem w kontekście rozwoju struktury naszego działu technicznego. Stefano wie, czego potrzebuje zwycięski zespół, wnosi do naszego zespołu bagaż doświadczeń. Dzięki różnym rolom, które pełnił w przeszłości, jest doskonale przygotowany do analizy mocnych i słabych stron naszych operacji tecnicznych, a także rozwiązywania ewentualnych problemów.

Mamy w Hinwil mocny zespół techniczny, a dołączenie Stefano pomoże nam wykorzystać te umiejętności i przekuć je w osiągi, gdy będziemy kontynuować pracę w tym kluczowym dla zespołu momencie, gdy fabryczny zespół Audi przygotowuje się do debiutu.

Także James Key powitał Sordo w zespole. W miarę ciągłego rozwoju naszych działów technicznych w kierunku nowej organizacji i przyszłych ambicji, z radością witam Stefano w zespole jako dyrektora do spraw osiągów. Stefano jest kluczowym nabytkiem dla zespołu, takim, który będzie kształtował nasze zrozumienie i priorytety w zakresie wydajności nowych bolidów i rozwoju w trakcie sezonu.

Będzie on blisko współpracował ze mną, jak również z naszymi inżynierami, aerodynamikami oraz grupą ds. osiągów bolidu. Stefano wnosi do zespołu wielkie doświadczenie połączone z jego skoncentrowanym i zdecydowanym podejściem. Jest silnym i wpływowym graczem zespołowym. Witam Stefano w zespole i nie mogę doczekać się współpracy z nim w dążeniu do naszych celów.