Daily Mail: Bearman podpisał kontrakt na starty z Haasem

Z kolei Esteban Ocon nie komentuje informacji o rzekomej umowie z amerykańską ekipą.
11.06.2408:23
Mateusz Szymkiewicz
1294wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daily Mail informuje, że Oliver Bearman podczas Grand Prix Kanady zabezpieczył kontrakt na starty w Haasie od sezonu 2025.

Stajnia z Kannapolis utraci z końcem roku Nico Hulkenberga, który odejdzie do Saubera w ramach wieloletniej umowy, gwarantującej mu miejsce w fabrycznym zespole Audi. Tym samym Haas zmuszony jest do poszukiwań następcy Niemca i zrozumiałe, że pełna koncentracja spoczęła na kierowcy rezerwowym oraz juniorze Ferrari - Oliverze Bearmanie.

Brytyjczyk ma za sobą start w Grand Prix Arabii Saudyjskiej z Ferrari, gdzie zastąpił niedysponowanego Carlosa Sainza. Zawodnik w swoim debiucie przeciął linię mety na siódmym miejscu, zgarniając sześć punktów. Na dalszym etapie Bearman otrzymał również szansę występu z Haasem w pierwszym treningu na Imoli. Łącznie będzie go jeszcze czekać pięć sesji inaugurujących weekendy za kierownicą VF-24.

Według Daily Mail, podczas weekendu w Montrealu Bearman zdołał wywalczyć kontrakt ze stajnią z Kannapolis na starty w sezonie 2025. Zgodnie z dotychczasowymi informacjami, 19-latek przejmie kokpit zwalniany przez Hulkenberga.

Póki co nie jest jasne kto mógłby być partnerem Bearmana w związku z wygasającą umową Kevina Magnussena. Z miejscem Duńczyka łączy się Estebana Ocona, który po wyścigu w Montrealu uniknął bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, czy już porozumiał się z Haasem.

Zobaczymy. Potwierdzę wszystko kiedy będzie na to odpowiednia pora. Na razie nie ma takich okoliczności - powiedział Ocon dla Canal Plus.