2010  |  2009  |  2008  |  2007
2006  |  2005  |  2004  |  2003
2002  |  2001  |  2000  |  1999

Monras odniósł pierwsze zwycięstwo w F2

Bortolotti zajął 2 miejsce po dyskwalifikacji Bratta za zignorowanie kary przejazdu przez boksy.
Marek Roczniak, 17 kwietnia 2011, wyświetlenia: 5357<< | lista | T- | T+ | >>
Hiszpan Miki Monras wygrał niedzielny wyścig Formuły 2 na torze Silverstone po starcie z pole position, prowadząc przez wszystkie okrążenia. Było to jego pierwsze zwycięstwo w F2, wywalczone już podczas debiutanckiego weekendu.

Drugi na mecie – podobnie jak w sobotę – zameldował się Will Bratt, jednak Brytyjczyk został wykluczony z klasyfikacji wyścigu, ponieważ zignorował karę przejazdu przez aleję serwisową za zbyt częste wyjeżdżanie poza obręb toru (prawdopodobnie nie zauważył tablicy informującej o karze, jak i później czarnej flagi).

W tej sytuacji drugie miejsce zajął zwycięzca sobotniego wyścigu – Mirko Bortolotti, który tym samym utrzymał prowadzenie w mistrzostwach i ma obecnie trzy punkty przewagi nad Monrasem. Trzecie miejsce zajął kolejny debiutant – Christopher Zanella. Ponadto w punktowanej dziesiątce znalazł się najmłodszy debiutant w stawce – Mikkel Mac, zdobywając swoje pierwsze punkty w F2 za dziewiąte miejsce.

O wielkim pechu może mówić Alex Brundle, który do dzisiejszego wyścigu miał wystartować z trzeciej pozycji. Niestety problemy ze sprzęgłem spowodowały, że nie ruszył z miejsca i w jego auto lekko uderzył Parthiva Sureshwaren, uszkadzając zawieszenie w swoim bolidzie. Obaj kierowcy nie ukończyli wyścigu. Natalia Kowalska po w miarę udanym występie zajęła 13 miejsce. Polka miała szanse na jeszcze lepszy wynik, ale nie zdołała utrzymać za sobą Benjamina Lariche i Ramona Pineiro, aczkolwiek stoczyła z nimi ciekawą walkę.