Force India potwierdza zatrudnienie di Resty

"Jestem bardzo podekscytowany, że w końcu otrzymałem szansę dostania się do F1"
02.02.1014:01
Marek Roczniak
2253wyświetlenia

Zgodnie z przewidywaniami zespół Force India potwierdził dzisiaj, że jego kierowcą testowym i zarazem rezerwowym będzie w tym roku Paul di Resta.

Chciałbym przede wszystkim podziękować zarówno Paulowi, jak i JR Hildebrandowi za ich wkład podczas testów w Jerez w grudniu ubiegłego roku - powiedział szef zespołu Vijay Mallya. Obaj bardzo ciężko pracowali i wywarli na nas duże wrażenie.

Jesteśmy bardzo dumni, że ktoś takiego kalibru, jak Paul dołącza do naszego zespołu, jako że jego potencjał dało się wyraźnie dostrzec podczas testów i posiada on odpowiednie predyspozycje, aby stać się kierowcą F1. Program, jaki dla niego przygotowaliśmy pozwoli mu zaznajomić się z samochodem, zespołem i z całym środowiskiem oraz presją wynikającą z zaangażowania w F1. Liczymy na to, że nasza współpraca okaże się bardzo owocna.

Di Resta, który w ostatnich latach startował w DTM, dodał: Jestem bardzo podekscytowany, że w końcu otrzymałem szansę dostania się do F1. Cieszę się z rozpoczynania mojej kariery w F1 z Force India - zespołem, który ma spory potencjał. Postrzegam ten ruch jako krok przybliżający mnie do realizacji mojego marzenia, jakim są starty w F1, ale wiem też, że muszę się teraz dużo nauczyć w kwestii samochodu i torów. Myślę, że ten program to doskonały sposób na przygotowanie się w pełni do startów, jeśli pojawi się taka szansa.

Mam nadzieję, że jest to początek długoterminowej przyszłości z Force India. Przy całym wsparciu zespołu, wliczając w to szkockiego sponsora Whyte & Mackay, jestem pewny, że możemy się wspólnie rozwijać.

Źródło: Autosport.com