Cosworth powróci do F1?

Tego typu spekulacje napływają z Wielkiej Brytanii
26.09.1409:03
Paweł Zając
2536wyświetlenia

Według plotek z Wielkeij Brytanii, Cosworth może rozważać powrót do Formuły 1, aby dostarczać tani silnik V6 turbo.

Brytyjska firma otwarcie przyznała, że wycofała się z wyścigów Grand Prix z powodu zbyt wysokich kosztów związanych z opracowaniem nowej jednostki.

Warto jednak pamiętać, że na początku tego roku pojawiały się doniesienia, iż Cosworth pracował nad nowym silnikiem szukając dla niego odpowiedniego finansowania. Teraz firma otrzymała rządowy grant i otwiera nową fabrykę w Northampton.

Według magazynu Speed Week, producent może w ten sposób sugerować chęć powrotu do Formuły 1, a miałby za tym stać sam Bernie Ecclestone. Doszły do mnie wieści, że Cosworth pracuje nad nowoczesną jednostką napędową do F1, a za kulisami pomaga im Ecclestone. Rynek na pewno chętnie przyjąłby tanie V6 turbo - powiedział korespondent gazety, Mathias Brunner.

KOMENTARZE

3
L00Kass
26.09.2014 12:14
Za kulisami mówi się, że jeden z największych producentów kosiarek szukał dostawcy nowych, ekologicznych jednostek napędowych. Cosworth zgłosił swą gotowość podjęcia wyzwania, licząc przy okazji że nowy silnik sprzeda się w F1. Tak serio teraz- obecna jednostka to wiele komponentów firm trzecich i to sie może opłacić Cosworthowi. Klienta znajdą wśród teamów, które jeżdżą żeby jeździć bo skoro Caterham licytuje fotel kierowcy to bez znaczenia wydaje się być dla nich co to będzie napędzać.
adnowseb
26.09.2014 09:36
To, że tani może nie wystarczyć. Osiągi i niezawodność muszą iść w parze.
Adakar
26.09.2014 07:12
"tanie V6 turbo" - problem w tym, że nie będzie miał kto z tej taniości korzystać :D :D Caterham dobrze jak przetrwa zimę to samo Sauber - tzn. przetrwają, bo dostaną kasę za wyniki z poprzedniego sezonu. Dopiero koniec 2015 będzie kiepski, jeśli nie wrócą do zdobywania punktów. Bo wtedy od Berniego nie będzie nic punktów. Przy takiej niezawodności bolidów całej stawki, pozostaje im mieć nadzieję na jakieś crazy-*** grand prix z deszczem ... Brazylia ? żeby zdobyć TRZY punkty i być przed Maruśką. Chociaż i dwa punkty by ich urządzały, bo mają lepszy bilans innych miejsc na metach innych GP. Jednak czy Sauber byłby w gronie zainteresowanych "tanim V6" ? mejbi ... a Marusia ? Pierwszy sezon jak pozbyli się "ciężaru" Coswortha od debiutu Virgina i ... skończą sezon z punkcikami, więc powrót do "Coosie" mało prawdopodobny.