Nurburgring nie ustaje w staraniach o prawo do organizacji GP Niemiec

Władze toru złożyły FOM kryzysową ofertę goszczenia tegorocznego wyścigu.
10.02.1512:02
Nataniel Piórkowski
1467wyświetlenia

Pragnąc utrzymać szanse na organizację w tym roku wyścigu o Grand Prix Niemiec, szefostwo toru Nurburgring przedstawiło FOM nową ofertę współpracy.

Padok F1, a zwłaszcza niemieccy kierowcy, tacy jak Nico Rosberg i Sebastian Vettel ze zmartwieniem przyjęli do wiadomości słowa Berniego Ecclestone'a. W ubiegłym tygodniu Brytyjczyk przyznał iż istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że w tym roku zarówno Nurburgring jak i Hockenheim nie zorganizują wyścigu, a GP Niemiec wypadnie z kalendarza.

Rzecznik toru w górach Eifel - Carsten Schumacher ujawniał jednak, że tor który według pierwotnego porozumienia dotyczącego rotacji miał w tym roku gościć serię Grand Prix, złożył FOM nową propozycję współpracy. Przedstawiliśmy naszą ofertę Berniemu Ecclestone'owi i oczekujemy teraz na jego odpowiedź - powiedział Schumacher cytowany przez Motorsport Aktuell ujawniając, że Brytyjczyk mógłby zorganizować Grand Prix Niemiec, zyskując prawo do zebrania wszystkich profitów.

Nie wiadomo jak do kryzysowej propozycji odniesie się supremo F1. Były kierowca królowej sportów motorowych, a obecnie komentator BBC - David Coulthard uważa jednak, że sport nie może sobie pozwolić na bezrefleksyjne tracenie historycznych wyścigów. To oczywiste że tory takie jak ten powinny być częścią kalendarza. Czy powinny być traktowane w sposób preferencyjny? Moim zdaniem tak, ale to także decyzja na płaszczyźnie biznesowej. F1 to biznes i koniec końców, ktoś musi nim zarządzać.

KOMENTARZE

6
enstone
10.02.2015 05:26
Moim zdaniem Nurburgring ciekawszy od Hockenheim, ale na tym drugim łatwiej wyprzedzać.
jednooki_cyklop
10.02.2015 12:37
@dyfuzor666 I jeszcze rozmyty tor, taka alegoria zanikającego obiektu :)
marrcus
10.02.2015 12:22
nurburring wg mnie mało ciekawy tor jedyne co tu jest to czasem zmienna pogoda
dyfuzor666
10.02.2015 12:09
Gratulacje za wybranie zdjęcia :) Marussia na Nurburgringu, jednych już nie ma w F1, a drudzy są na wylocie :)
ICEman
10.02.2015 11:56
@ROOK, zbyt skomplikowane dla ludu
ROOK
10.02.2015 11:28
[quote="David Coulthard"]To oczywiste że tory takie jak ten powinny być częścią kalendarza. Czy powinny być traktowane w sposób preferencyjny? Moim zdaniem tak, ale to także decyzja na płaszczyźnie biznesowej. F1 to biznes i koniec końców, ktoś musi nim zarządzać.[/quote] [color=white].[/color] F1 to biznes, a biznes powinien uwzględniać zdanie klienta. [color=white].[/color] Jak tego dokonać? Należałoby dać głos tym, którzy nie jeżdżą osobiście na GP, ale w inny sposób są cennym „aktywem” tego biznesu. Np. widzowie telewizyjni wykupujący płatne pakiety transmisji. Robić wśród nich nieustanną doroczną ankietę, których torów za nic nie chcieliby się pozbyć i wedle tego wyznaczać limit opłaty za imprezę. [color=white].[/color] Np. №1 na liście kibiców dostaje imprezę za darmo, a środkowy i w dół — za 100% opłaty. Pozostali z górnej połówki płacą (odwrotnie) proporcjonalnie do poparcia kibiców. Będą ciekawe GP na danym torze — to i opłata będzie spadać, bo kibice będą głosować. Będzie tor wstawiony tylko dzięki ambicjom nadzianych gości — opłata będzie 100% (i nawet może wyższa, niż obecnie).