Capito: Volkswagen nie jest niepokonany

W gronie potencjalnych zwycięzców Niemiec widzi Krisa Meeke'a, Roberta Kubicę czy Elfyna Evansa.
10.02.1511:40
Nataniel Piórkowski
1757wyświetlenia

Szef Volkswagen Motorsport - Jost Capito zaprzeczył, że jego ekipa zdominuje tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata, typując na kandydatów do zwycięstw takich kierowców jak Kris Meeke, Robert Kubica, Elfyn Evans oraz Ott Tanak.

Pomimo wygrania pierwszej eliminacji mistrzostw - Rajdu Monte Carlo, Capito pozostaje niepewny co do formy Volkswagena podkreślając, że w tym roku, ze względu na zmiany w przepisach, nie można pozwalać sobie na ignorowanie zagrożenia ze strony najbliższych rywali.

Kris będzie bardzo mocny. Ma za sobą pierwszy pełny sezon startów. W tym roku wszystkie rajdy będzie jechał po raz drugi, dzięki czemu poprawi swoje tempo. Kubica radzi sobie coraz lepiej. To czego dokonywał na niektórych odcinkach specjalnych Rajdu Monte Carlo było po prostu niesamowite. Gdy przyjrzymy się bliżej Elfynowi, to jego język ciała jest dziś zupełnie inny: pokazuje że jest pewny siebie i dysponuje dobrą formą. Ott Tanak jest szybki, młodzi kierowcy dokonują wielkich postępów. Biorąc pod uwagę zmiany w zasadach ustalania list startowych, ci wszyscy zawodnicy są w stanie wygrywać rajdy i nie byłbym w stanie powiedzieć, że by na to nie zasługiwali - zapewniał Capito.

Kierujący pracami M-Sport Malcolm Wilson sądzi jednak, że pokonanie Volkswagena będzie w tym roku równie trudne, co w minionym sezonie. Nie da się ich pokonać, przynajmniej do momentu w którym nie zdarzy się jakaś niespodzianka. Dysponują najlepszą kombinacją kierowców i samochodu, są silną ekipą. Tak naprawdę nie mają słabych stron. Jestem realistą. Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę kreować się na przegranego. Będziemy robić wszystko co w naszej mocy, by ich pokonać, ale patrząc na wyniki z Monte Carlo, to może okazać się to niesamowicie trudne.

Odpowiadając na słowa Wilsona, Capito powiedział: Cieszę się ze słów Malcolma, ale oczywiście możemy zostać pokonani. Taki jest sport. Monte było dla nas bardzo solidnym rezultatem, ale na pewno nie można powiedzieć że dominowaliśmy od startu do mety. Nie zajmowaliśmy miejsc w czołowej trójce od samego początku aż do końca rajdu. Nasz rezultat został osiągnięty dzięki błędom innych załóg. Mogą mówić że Volkswagen przyjeżdża na rajd i zgarnia wszystko, ale tak nie jest.

KOMENTARZE

4
marios76
11.02.2015 07:32
@FM WMR "To jest sport, każdy może wygrać. " No właśnie nie każdy, Capito tymi słowami zdaje się pocieszać resztę stawki, każdy kto oodrobinę zna się na rajdach wie, jak trudno będzie o niespodziankę! I tylko w tej kategorii umieścił bym uczestników sukces kogokolwiek z poza ekipy VW :( Są tak mocni jak zeszłoroczny mercedes wF1, da się ich pokonać wyłącznie świetną, bezproblemowa jazdą przy zaistnieniu odpowiednich okoliczności.
enstone
10.02.2015 10:37
@FM WMR Przeczytaj ze zrozumieniem cały komentarz ...
FM WMR
10.02.2015 08:38
@enstone Czytasz wogóle to co piszesz?Najpierw napisałeś,że nikt im nie da rady,a linijkę niżej opisujesz prawdopodobieństwo wygrania z nimi.Gdzie tu sens. To jest sport ,każdy może wygrać.Na tym poziomie rywalizacji kierowców można ustawić w jednej lini,pokazało to Monte Carlo.Dopóki robią auto lepsze od reszty mają trochę spokoju,ale nawet Capito nie jest pewny czy tak długo będzie.
enstone
10.02.2015 05:18
Jeśli zdarzy się taka wpadka jak w zeszłorocznym Rajdzie Niemiec, gdzie Ogier i Latvala odpadli z gry, to można ich pokonać, ale w równiej walce ani Hyundai, M-Sport, Citroen i Kubica nie mają szans z VW, no chyba, że Kubica na asfaltach będzie robił to co w Monte Carlo i przy odrobinie szczęścia w Niemczech lub we Francji zrobi pstryczek w nos fabrycznym. :)